• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

NBA’in Yıldızı Stephen Curry Artık Kripto Evreninde!

stephen curry nft token aldi

NBA takımlarından Golden State Warriors oyuncularından biri olan dünyaca ünlü yıldız basketbolcu Stephen Curry, kripto para dünyasına giren isimler arasına adını yazdırdı. Yakın tarihlerde 180 bin dolarlık “Ape” NFT’si (non fungible token) satın alan Stephen Curry’nin “Bir öneriniz var mı?” sorusuna cevabı veren isim Michael Saylor oldu. Bu adımla birlikte kripto para sektörünün genişleme ve yaygınlaşması da bir kez daha net şekilde görüldü.

Kripto Para Sektörü Nasıl Bu Kadar Büyüdü?

Kripto para dünyası, 2009 yılında Bitcoin’in piyasaya sürülmesiyle birlikte ortaya çıktı. Ardından yıllar içinde kademeli olarak büyüyen sektöre Bitcoin’in dışında binlerce kripto para birimi daha eklendi. Ardından daha karmaşık hale gelen ve git gide büyüyen kripto para sektörü, 2021 yılında daha önce hiç olmadığı kadar büyüme elde etti. Bu büyümenin arkasında birçok farklı unsur bulunuyor. Ancak sektöre giren ünlü isimler, geleneksel finans kuruluşları, bankalar ve kurumsal şirketlerin attıkları adımlarla birlikte kripto paralar ana akımda daha fazla yer almaya başladı ve bu da sektöre milyonlarca yeni yatırımcının girmesini sağladı. Son olarak kripto para sektöründe, El Salvador’da yürürlüğe giren Bitcoin yasasının heyecanı yaşanırken, sektör Stephen Curry ile bir ünlü isim daha kazanmış oldu.

Stephen Curry: “Kripto Oyununa Ben De Başlıyorum”

curry yatirimini nft olarak degistirdi

Son dönemlerde kripto para piyasaları yükselişlerle dikkatleri çekiyor. Bitcoin öncülüğünde yaşanan yukarı yönlü hareketliliklere dahil olan bazı altcoinlerin, son dönemlerde yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladıkları görülüyor. Ancak son dönemlerde sektöre dikkat çeken bir diğer alanın da NFT alanı olduğu görülüyor. Ağustos ayında NFT satışlarında kırılan satış rekoru da bunu ortaya koyuyor. Git gide artan NFT çılgınlığına dahil olan Stephen Curry, bunu Twitter hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Curry söz konusu Twitter paylaşımında “Kripto oyununa ben de başlıyorum. Önerisi olan var mı?” ifadelerine yer verdi. Curry’nin bu sorusuna yanıt veren kişi ise Michael Saylor oldu.

Michael Saylor’un, Curry’ye Verdiği Yanıt

MicroStrategy şirketinin CEO’su ve büyük bir BTC destekçisi olan, her fırsatta BTC’nin önemini vurgulayan Michael Saylor, bugüne kadar 3 milyar dolardan fazla BTC yatırımı yaptığını belirtti. Saylor, Stephen Curry’nin sorusuna verdiği yanıtta “Steph, senin sorduğun soru hakkında binlerce saat düşündüm ve en sonunda Bitcoin’i seçtim. Bitcoin’in dijital emlak olduğunu düşünüyorum. Hope.com’da, çokça ücretsiz Bitcoin eğitim videosu paylaştım. (İstersen bana DM gönderebilirsin)” ifadelerine yer verdi.

Curry 180 Bin Dolarlık NFT Almıştı

stephen curry nft token aldi

NFT çılgınlığının arttığı son dönemlerde tüm dünyanın ilgisi de NFT sektörüne kaydı. Büyüyen NFT ilgisine katılan son isim de Stephen Curry oldu. 33 yaşındaki yıldız basketbolcu, geçtiğimiz hafta “Bored Ape Yat Kulübü” NFT’lerinden birine 55 Ethereum’luk (ETH) ödeme yapmıştı. Bu da ödemenin yapıldığı anda 180 bin dolar seviyesine denk geliyordu. Çok geniş bir hayran kitlesi bulunan Stephen Curry’nin kripto para evrenine giriyor olması, sektörde büyük bir heyecan yarattı.