• BITCOIN/TL
  2184347,549
  % 0,77
 • ETHEREUM/TL
  118718
  % 1,55
 • RIPPLE/TL
  16.03
  % -0,61
 • BITCOIN CASH/TL
  14051.66,101
  % -0,09
 • LITECOIN/TL
  2583.33
  % -0,31
 • COSMOS HUB/TL
  236.55
  % 1,16
 • CARDANO/TL
  13.65
  % 0,76
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,13

Mike Tyson, Solana ve Ethereum’u Ringe Çıkardı!

Mike Tyson, Solana ve Ethereum’u Ringe Çıkardı!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) çift yönlü hareketlilikleri, paralel şekilde altcoin piyasasında da etkisini gösteriyor.  Bunun son örneği, 7 Eylül tarihinde gerçekleşen sert düşüşlerde bir kez daha kendisini gösterdi. Bu süreçte Bitcoin, dakikalar içinde 9 bin dolardan fazla değer kaybedince, birçok altcoin de benzer şekilde değer kayıplarıyla karşılaştı. Son dönemlerde elde ettiği ani ve yüksek değer artışlarıyla adından söz ettiren Solana (SOL) da bu süreçte ciddi değerler kaybetti ancak buna rağmen hızla toparlanmayı başardı ve hatta sonrasında kendisine yeni bir rekor seviyesi belirledi. Kripto para piyasalarında “Ethereum Katili” olarak da bilinen Solana’nın son dönemlerde elde ettiği ciddi yükselişler, yatırımcıların yanı sıra bir de dünyaca ünlü boksör Mike Tyson’ın dikkatini çekti.

SOL, Değer Artışlarıyla Dikkat Çekiyor

solana coinde buyuk artis

Solana, elde ettiği yükselişlerle kendisine yeni bir ATH belirledi. Tüm zamanların rekorunu, gelen düşüşlerin ardından yaptığı sıçrama ile 216 dolar seviyesine kadar çıkaran Solana ardından her ne kadar geri çekilme yaşamış olsa da analistler, bu geri çekilmenin her rekor sonrası gelen sağlıklı bir geri çekilme olduğunu ifade ediyor. 9 Eylül tarihinde SOL, güne 190 dolar seviyesinde başladıktan sonra 215,190 dolar seviyesine kadar ulaştı ve gün içinde en düşük 181 dolar seviyesini gördü. Bu rekor hareketlilikleri ile dikkatleri çeken SOL, piyasada Ethereum (ETH) ile bir kez daha kıyaslanmaya başladı. Zira SOL, “Ethereum katili” olarak anılıyor ve git gide piyasa değerini de artırarak yerini daha da sağlamlaştırıyor.

Mike Tyson Sordu: “SOL mu, ETH mi?”

Dünyaca ünlü boksör Mike Tyson da Solana ve Ethereum kıyaslamasına dahil olan son isim oldu. Twitter üzerinden takipçilerine SOL ve ETH ile ilgili soru soran Tyson’a, birçok isimden de yanıt geldi. Mike Tyson, takipçilerine Twitter üzerinden “Solana (SOL) mı, Ethereum (ETH) mu?” diye sordu. Mike Tyson’un bu soruyu sormasıyla birlikte sosyal medyada ETH destekçileri ve SOL destekçileri karşı karşıya gelmeye başladı. Ancak öte yandan bazı yatırımcılar, her iki projenin de kendilerine özgü özellikleri olduğunu belirtip, bu iki projenin kıyaslanamayacağını ifade etti. Tyson’un sorusuna yanıt verenler arasında, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in babası Dmitry Buterin de vardı.

Kripto Paralar Ana Akımda Daha Fazla Yaygınlaşıyor

bitcoin in son fiyati

Dmitry Buterin, Mike Tyson’un sorduğu soruya “Solana akıllı görünüyor, Ethereum da nazik, yaratıcı ve akıllı görünüyor” yanıtını verdi. Mike Tyson’ın kripto paralarla ilgili olarak sorduğu bu soru, kripto paraların ana akımda edindiği yerin ne kadar fazla yaygınlaştığını da bir kez daha gözler önüne serdi. Üstelik bu soruda, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) isminin geçmemesi de piyasanın artık daha çok bilindiğini de gösteriyor. Bu da kripto paraların popülaritesinin arttığına işaret ediyor. Yazım sırasında SOL 183,940 dolar seviyesinde işlem görüyor ve Ethereum da 3 bin 407 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan ETH’nin 402 milyar dolarlık, SOL’un da 54 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.