• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Mike Novogratz: ETH Gelecekte En Büyük Kripto Para Olabilir!

Mike Novogratz: ETH Gelecekte En Büyük Kripto Para Olabilir!

Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paraların yarar sağlamasına odaklanan Galaxy Invenstment Partners şirketinin CEO’su Novogratz, ETH’nin BTC’yi gölgede bırakabileceği olasılığına katılıyor. Ünlü isim 2007 ve 2008 yıllarındaki mali kriz öncesinde Forbes’in raporunda milyarder olarak derecelendirilmişti.

Bu derecelendirme ardından kripto paralara yatırıma devam eden Novogratz, 2017 yılında kripto ticaretinden 250 milyon dolar kazandığını açıklamıştı. Ünlü isim Bloomberg’e verdiği röportajda ise Ethereum’un bir gün BTC’yi geride bırakacak bir potansiyele sahip olacağını belirtti. Ethereum’un amiral gemisi Bitcoin’e göre çok daha farklı bir kullanım durumuna sahip olduğunun altını çiziyor. ETH’nin kullanım alanını ve avantajlarını çok daha geniş buluyor.

Ünlü CEO’dan BTC ve ETH Karşılaştırması

bitcoin

ETH’nin BTC’den daha güçlü olabileceğini düşünen ünlü CEO,“Bence Ethereum, büyük bir olasılık ile ikinci en büyük kripto değil belki de en büyük kripto pata birimi haline gelecek.“ dedi. Bitcoin’in oldukça güzel bir şekilde geliştirilmiş bir değer deposu olduğunu açıklayan CEO, Ethereum’un ise web 3.0 temel katman olarak hizmet edebilir bir kripto para olduğunu açıklıyor.

Diğer yandan Ethereum’un Solana, Terra ve diğer ekosistemler ile de zorunlu bir rekabet içinde olduğunu, bunun onu canlı ve yeni tutabileceğini açıklıyor. ETH ile diğer platformlara inşası yapılabilecek uygulama ve ürünlerin ise bundan 5 yıl sonra akıl almayacak şeyler olacaklarını belirtti.

Novagartz’ın Düzenlemelere Tepkisi

Röportaj sırasında Novogratz’a sadece kripto paralar değil kendi müşterilerinin de durumu soruldu. Ünlü isim bu soruya kripto devriminin hala erken bir aşamada olduğunu bu yüzden müşterilerin biraz temkinli olduklarını ifade ederek yanıt verdi.

Ünlü isim kripto paralara yönelik düzenlemelere karşı endişe içinde olmaya gerek olmadığını ifade etti. Ona göre düzenlemeler sadece kripto para sektörünün güç kazanmasından başka bir işe yaramıyor. Hatta yasa yapıcıları eğitmek daha iyi bir iş çıkarılması gerektiğini ifade ediyor.

ETH Fiyatında Son Durum!

aayus jindal tahmin

Ünlü CEO tarafından övülen Ethereum bugün BTC ile aynı anda değer kaybı içinde yer alıyor. 1 Temmuzda saatler 13:12’yi gösterirken ETH 2.107 dolarlık fiyatı tabloya aldı ve %0.54 oranında değer kaybı içinde. Bu değer kaybı çok düşük oranlı olsa dahi ETH’nin hala 3 bin dolarlık fiyat seviyesinden ne kadar uzak olduğu görülüyor. ETH son 24 saat içinde en yüksek 2.282 dolar seviyesinden işlem görürken, en düşük 2.093 dolar seviyesinden fiyatlandı.