• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Mike McGlone: “İnsanlar Altından Kriptolara Geçiyor”

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasaları Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar seviyesini aşmasıyla birlikte çok ciddi bir ralliye girdi. Bu ralli sırasında BTC öncülüğünde neredeyse tüm kripto para birimleri de rekor seviyelerine kadar yükseldi. Gelen yükselişlerle birlikte piyasaya giren yatırımcı sayısı da arttı. Artık bu ralliyle birlikte ana akımda daha sık şekilde yer almaya başlayan kripto paralar, beraberinde birçok tartışmayı da alevlendirdi. Bu tartışmalar arasında sık sık gündeme gelenlerden biri de “altın-kripto para” kıyaslamaları oldu. Özellikle BTC özelinde yapılan bu kıyaslamalarla ilgili olarak, Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone da fikirlerini dile getirdi. McGlone, fikirlerini dile getirirken, daha önceden söylediği BTC için 100 bin dolarlık fiyat hedefini de yineledi.

Ünlü Analist Altın ve Kripto Paraları Masaya Yatırdı

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasalarının en çok tanınan isimlerinden biri olan Mike McGlone, daha önce yaptığı analiz ve yorumlarla, birçok kez Bitcoin destekçisi bir isim olduğunu göstermişti. Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağı konusunda daha önce fikirlerini dile getiren McGlone, bir kez daha bu iddiasını dile getirdi. Piyasaların en ünlü analistlerinden McGlone “Bu yıl küçümsediğim ve aslında analizlerimde çok az yer verdiğim konu, altından yaşanan büyük çıkışlar ve insanların Bitcoin ve Ethereum’a olan büyük geçişleriydi” sözlerini dile getirdi.

McGlone’dan Altın, Bitcoin ve Ethereum Kıyaslamaları

BTC ve kripto paralardaki yükseliş beklentisinin aynı şekilde sürdüğünü dile getiren McGlone, altının hala başarılı bir korunma varlığı olduğunu fakat yine de Bitcoin’in başarılı olduğu her bir gün, altından bir parça kopardığını iddia etti. Mike McGlone konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi.

“Bu yıl ciddi şekilde dikkate almadığım, belki de küçümsediğim konu, yatırımcıların altından çıkıp Bitcoin ve Ethereum’a geçmesiydi. İnsanlar altını, Bitcoin ve Ethereum ile aynı sepete koyuyor. Bitcoin’in yüzde 70, Ethereum’un yüzde 400 arttığı yılda altın yüzde 7 düşüş yaşadı. Bu, çok net bir göstergedir.”

Mike McGlone’un Enflasyon Konusundaki Açıklamaları

bitcoin fiyatlari

Altın ile BTC ve ETH’yi kıyaslayan McGlone, açıklamalarında ayrıca enflasyon beklentilerine de yer verdi. Ünlü analist, bu yıl için daha fazla borçlanma ve parasal genişleme beklediğini dile getirdi. Limitsiz para arzının devam edeceği öngörüsünde bulunan analist “İnsanların Bitcoin’e geçme sebebi, paralarının daha da devalüe olma korkusudur” dedi. McGlone, buradan yola çıkarak, ekonominin temel kurallarında, sınırlı arzı olan bir paranın, sınırsız arzı olanlar karşısında değerinin mutlaka artacağını dile getirdi.

McGlone ETF’ler Hakkında Konuştu

Popüler analist Mike McGlone, açıklamalarında ayrıca ETF konusuna da değindi. Uzun süredir ETF konusunu takip ettiğini dile getiren McGlone, Ekim ayında ABD’de vadeli kontrat ETF’lerinden biri bile olsa, bu taleplerden birinin onaylanacağını düşündüğünü dile getirdi. McGlone, bu olası onaylamanın ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için küçük bir adım olacağını iddia etti. McGlone konuya ilişkin olarak “Bazıları vadeli ETF’i yeterli bulmayabilir ama hiçbir şey olmamasından iyidir” dedi.