• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Metaverse Projeleri Piyasadaki Düşüşlere Aldırış Etmedi

Metaverse Projeleri Piyasadaki Düşüşlere Aldırış Etmedi

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) gelen sert değer artışları ile birlikte rekor fiyat seviyeleri görüldü. Bitcoin’in rekor kırdığı haftada lider altcoin Ethereum (ETH) da rekor fiyatlara ulaşarak yatırımcılarını sevindirdi. Piyasanın en büyük iki kripto para biriminin sert değerler kazandığı haftada altcoin piyasasında da benzer değer artışları kendisini gösterdi. Ancak geride bırakmaya hazırlandığımız haftada, Bitcoin’in 55 bin dolar bandına kadar gerilemesi, bir önceki hafta kazanılan değerlerin bir kısmını sildi. Hafta sonuna girilirken her ne kadar hafif toparlanmalar görülse de piyasada düşüş eğiliminin hakimiyetinin sürdüğü görülüyor. Ancak buna rağmen piyasada Metaverse odaklı kripto para projelerinin artış gösterdiği de görülüyor.

MANA En Büyük 28. Kripto Para Birimi Konumuna Ulaştı

altcoin fiyatlari

Geleceğin dijital evreni olarak tanımlanan ve sınırları ortadan kaldıracağı tahmin edilen Metaverse evrenine odaklanan bazı kripto para projeleri, son dönemlerde kripto para piyasalarında görülen sert düşüşlere rağmen değer kazançları ile dikkatleri çekti. Örneğin Decentraland (MANA), son 1 haftada yaklaşık %30 oranında değer kazandı. Piyasadaki genel düşüş tablosuna rağmen MANA, 3,5 dolar direncini de aştı ve yazım sırasında 4 dolar seviyesinin üzerine işlem görüyor. 7,3 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan MANA, piyasanın en büyük 28. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Yatırımcıların içerik oluşturup para kazanabildiği bu platforma duyulan ilgi gittikçe artıyor.

MANA Yeniden 4 Doların Üzerine Çıktı

MANA token, Ekim ayı içinde 4,69 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Ardından gelen geri çekilmeler ile 3,15 dolar bandına kadar gerileyen MANA, piyasada genel düşüşlerin görüldüğü süreçte gelen artışlar ile 4 dolar seviyesini yeniden aşmayı başardı. MANA, hafta sonuna girilirken ATH denemesi de yaptı ancak fiyat 4,32 dolar seviyesinde engelle karşılaştı.

MANA Nedir, Analistler Ne Düşünüyor?

kripto paralar nedir

Decentraland platformu piyasaya sürülmeden önce, potansiyel oyuncuların arsalar için teklifler verebileceği 2 LAND müzayedesi düzenleyen projede arazilerin minimum teklif miktarı 1.000 MANA olarak belirlendi. Daha sonra ilk 2 müzayede sırasında LAND için harcanmış olan tüm MANA token’lar yakıldı. Artık oyuncular gelecekteki oylamalar için de MANA token kullanmak zorunda kalacak. Oyun içinde avatar alışverişlerin (kıyafet, kostüm, aksesuar) tamamı MANA ile yapılacak. Uzun vade için analistler, MANA’da daha fazla büyüme öngörüyor.