• BITCOIN/TL
  2159243,741
  % 1,07
 • ETHEREUM/TL
  99885
  % 2,23
 • RIPPLE/TL
  16.85
  % 0,29
 • BITCOIN CASH/TL
  15611.64,120
  % 3,56
 • LITECOIN/TL
  2714.17
  % 0,64
 • COSMOS HUB/TL
  279.44
  % -0,03
 • CARDANO/TL
  15.51
  % 0,96
 • TETHER/TL
  32.2
  % -0,21

Mark Cuban Ünlü Sunucuyu DOGE İçin İkna Etti

Mark Cuban Ünlü Sunucuyu DOGE İçin İkna Etti

Bitcoin (BTC), Aralık 2020’de 20 bin dolar rekorunu kırdıktan sonra 2021 yılında rekorlarını güncellemeye devam etti ve son olarak Nisan ayı başlarında rekorunu 64 bin 895 dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Bitcoin’in bu rekor hareketlilikleri, toplu olarak kripto para piyasalarını da hareketlendirdi ve tüm dünyada milyonlarca yatırımcı 2021 yılında kripto para sektörüne adım attı. Gelen yeni adımlar, kripto paraların daha popüler hale gelmesini sağladı ancak bu konuda zirvede her zaman Bitcoin oldu. Fakat 2021 yılında, Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında Dogecoin (DOGE) çılgınlığı kendini göstermeye başladı. Topluluk desteklerini alan DOGE, bir de Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan açık destek görünce, bu alanda Bitcoin’den bile popüler hale gelmeye başladı.

DOGE’un En Büyük Destekçilerinden: Mark Cuban

doge

Artan DOGE popülaritesi ile birlikte NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve yatırımcı Mark Cuban da net bir DOGE destekçisi olduğunu göstermeye başladı. Cuban, yaptığı açıklamalarla ve kulübüyle birlikte attığı adımlar ile her dönemde bu ilgisini kanıtlamayı başardı. Üstelik Cuban’ın bu alanda pes etmeyeceği de açıkça görülüyor. Cuban bu kez de ABD’nin en ünlü sunucularından Ellen Degeneres ile gerçekleştirdiği sanal bir röportajda DOGE desteğini açıkça gösterdi.

Cuban’ın DOGE Girişimleri Devam Ediyor

Geçtiğimiz ay Mark Cuban, Dallas Mavericks’in bilet satışlarında ve ürün satışlarında DOGE kabul edeceğini açıklamıştı. Öte yandan daha öncesinde yaptığı açıklamalarda Cuban, DOGE fiyatı 1 dolar seviyesini görene kadar elindeki DOGE’ları satmayacağını ifade etmişti. Cuban bu açıklamalarının ardından DOGE’un değer artışı yaşaması için elinden geleni yapmaya başladı ve bu girişimlerine devam ediyor.

Ellen Degeneres ile sanal bir röportaj gerçekleştiren Cuban, bu röportajda da DOGE’u yoğun şekilde ön planda tutmaya çalıştı. Cuban röportaj sırasında DOGE’un piyasaya bir şaka amacıyla sürüldüğünü ancak “dijital para” olma yolunda hızla ilerlediğini ifade ederek, ünlü sunucunun da DOGE’un ödemi yöntemi olarak kullanması gerektiğini dile getirdi.

Ellen Shop’ta DOGE Ödemelerinin Önü Açılabilir

dogecoin

ABD’nin en ünlü sunucularından Degeneres, Ellen Shop isimli mağazasında çeşitli ürün satışı gerçekleştiriyor ve Mark Cuban’a göre Degeneres, bu mağazasındaki satışlarda DOGE ile ödemeleri kabul edebilir. Mark Cuban, Ellen Degeneres gibi bir ismin böyle bir fırsatı kaçırmaması gerektiğini vurguladı ve Degeneres’in buna yanıtı “Bunu kesinlikle yapacağız” oldu. Ayrıca Degeneres, bu olumlu yaklaşımının ardından DOGE ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istediğini de dile getirdi.