• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Maker Coin(MKR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Maker Coin(MKR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Kripto paralarla yatırım yapma imkanı sunan blok zincir sistemi teknolojinin imkanlarından daha fazla yararlanmak için sunulan bir sistemdir. Maker Coin yatırım yapmak amacıyla kullanılabilen dijital para birimidir. Dijital paralarla yatırım yapanlar kağıt paralarla yapılan yatırımdan daha fazla kar elde edilebilir. Koinlerle işlem yaparken farklı borsalar kullanılabilir. Borsalardan yapılan işlemler sonucunda cüzdanlarla para transferleri de kolayca gerçekleşir.

Maker Coin Tarihçesi

maker coin gelecegi

Kripto paralar üretilirken öncelikle tasarımı yapılır. Dijital paraların tasarımında mühendisler çalışır. Mühendislerin çalışmaları sonucunda 2017 yılında ortaya çıkan dijital paralar yükselişte olan koinler arasında yer alır. Maker Coin blok zincir üzerinde tokenler ve koinler yer alır. Koinlerle işlem yapabilmek için sistem üzerinden üyelik istenir. Blok zincirde sanal cüzdanlarla işlem yapabilmek kağıt paralara göre daha kolay ve hızlı olarak gerçekleşir.  Yaklaşık olarak 5 yıldır işlem gören koin farklı projelerde de kullanılmaya başlanmıştır. Projelerde kullanılan ürün her kullanıcıya yatırım yapma ve alınan hizmetlerin karşılığını ödeme imkanı da verir.

Maker Coin Ne Zaman Üretilmeye Başlandı?

Yenilikçi ve modern yaşamın etkilerinin ön plana çıktığı kripto para dünyasında dijital paralarla işlem yapmak daha da yaygın hale gelmiştir. 2017 yılı Maker Coin çıkış tarihi olarak bilinir. Diğer koinlere daha eski bir geçmişe sahiptir. Tasarımıyla birlikte 7 yıldır üzerinde çalışmalar yapılan koinler arasında yer alır. Birçok koinden daha eski olduğu için kullananların ve işlem yapanların sayısı da daha fazladır.

Maker Coin Nereden Alınır ?

Koinlerle işlem yapabilmek için kullanılan sistemlere sanal borsa denir. Maker Coin almak isteyenler dört farklı sanal borsa kullanabilir. Bu borsalar          BKEX, Coinbase, Binance ve OKEX’tir. Her bir borsada işlem yapabilmek için ek bir çabaya gerek duyulmaz. Üyelik işlemlerinin ardından kripto paralarla ticarete başlanabilir. Böylece yatırımcılar karlı alışverişler sonucunda cüzdanlarında daha fazla kripto para elde edebilir.

Maker Coin Hangi Alt Yapıyı Kullanıyor ?

Güvenli bir alt yapıda olan blok zincir sistemi sağlık, eğitim, vb. gibi birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Gelecekte daha fazla kullanılmaya devam edecek olan sistem Maker Coin altyapısı olarak kullanılır. Sistemde işlem yapabilmek için sanal borsada kaydın olması gerekir. Bununla birlikte kullanıcılar kendilerine ait cüzdan oluşturmalıdır. Cüzdan oluşturmak için de üyelik işlemi gerekir. Kullanıcılar kimliklerini doğruladıktan sonra cüzdanları üzerinden ticaret yapabilir ve para transferlerini gerçekleştirebilir.

Maker Coin’in Avantajları Nelerdir ?

maker coin gelecegi

Dijital yaşamda önemli bir yere sahip olan kripto paralar koin sisteminin daha hızlı gelişmesine katkı sağlar. Maker Coin’n avantajları ve sunduğu imkanlar şunlardır:

 • Kullanıcılar güvenli bir sistem üzerinden işlem yapabilme imkanı bulur.
 • Bankalar üzerinden yapılan işlemlere göre adımlar çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.
 • Alt yapısında çeşitli çalışmalar yapılır.
 • Kullanıcıların belirledikleri şifre sistemin alt yapısında saklı kalır ve başka biriyle paylaşılmaz. Böylece cüzdanların da güvenliği sağlanır.
 • Sistemi kullanmak oldukça kolaydır. 18 yaşından büyük olan herkes rahatça alışveriş ya da ödeme yapabilir. Kullanışlı ve pratik olan sistemde para transferleri de çok daha hızlı yapılabilir.
 • İşlemleri yaparken çevreye zarar vermeyen alt yapısıyla çevreye duyarlı davranır. Böylece yenilenemez enerji kaynakların da daha verimli kullanılmasına yardımcı olur.

Ayrıca  Filup Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

 Maker Coin’in Dezavantajları Nelerdir ?

Yaşamın dijital boyuta geçiş yapmasıyla birlikte kripto para dünyası da daha ön plana çıkmıştır. Maker Coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Merkeziyetçi sisteme ait olmadığı için yasal süreçlerde sorunlara yol açabilir.
 • Birçok ülke tarafından resmi olarak kabul görmez.