• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Lark Davis: Ethereum’un Değeri Çok Düşük

ethereum rekora kosuyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ekim ayı sonlarına doğru ATH belirledikten sonra durgun seyrine girdi ve bu durum altcoinlerin önünü daha fazla açtı. Bitcoin’in yükselişi ile birlikte değer artışlarına başlayan lider altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin’in konsolidasyon yaşamaya başlamasıyla birlikte daha fazla sermayeyle karşılaştı ve bu durum Ethereum’a yeni ATH seviyelerinin kapısını açtı. Gelen değer artışları sonrasında Ethereum, erken saatlerde 4 bin 440 dolar seviyesinin de üzerine çıkarak yeni bir rekor belirledi. Ethereum adına analistler tahmin ve yorumlarını dile getirmeye başlamışken, ünlü analist Lark Davis de Ethereum’un büyük ölçülerde düşük değerlendiğini öne sürerek dikkat çekti.

Lark Davis, Reddit’i İşaret Etti

ethereum alim satim

Podcast yayınları ile takipçilerinin ve yatırımcıların karşısına çıkan Lark Davis, son yayınında Ethereum’u ele aldı. Davis, Ethereum’un büyük ölçülerde düşük değerlendiğini savundu. Ethereum’un sosyal medya platformlarındaki kullanım durumu ile ilgili olarak da konuşan Davis, bazı gözlemlerini de paylaştı. Uzun bir zaman önce Reddit’te topluluk token’ları ETH platformunda başlatıldı. Son dönemlerde ayrıca Reddit, bir NFT lansmanı sinyalleri verdi. Lark Davis de artık “aylık 430 milyon aktif kullanıcı” topluluğunun, Ethereum platformunu kullanacağını vurguladı.

Sosyal Medya ve Ethereum

Lark Davis bu noktada Reddit platformuna dikkat çekti ancak sosyal medyada bu alanda atılmaya başlanan adımlar sadece bu platformla sınırlı değil. Örneğin kullanıcılar Twitter’dan dahi NFT platformu için “Ethereum tabanlı doğrulamayı” aktifleştirmesini bekliyordu. Öte yandan TikTok platformunun yaratıcı liderliğinde NFT koleksiyonunu ikinci nesil Blockchain’inde başlattığı da biliniyor. Bir diğer yandan Metaverse evreninin kapılarını açmaya başlayan Facebook’un da yaklaşan bu planları için “çok zincirli” bir yaklaşımı benimsemesi muhtemel görünüyor.

Olası Ethereum ETF’i

ethereum rekora kosuyor

Sosyal medya platformlarının yanı sıra, endüstriyel tarafta da Bitcoin ETF’inin kabulü bir başarı olarak kabul görüyor. Lark Davis, haliyle diğer yatırımcıların Ethereum ETF’inin yakında çıkmasını beklediklerini ifade ediyor. Bu noktada ise analistler ve daha çok bunu bekleyen yatırımcılar, Kanada’da hem Bitcoin hem de Ethereum ETF’inin onaylanmasını işaret ediyor. Lark Davis de bu nedenle ABD pazarında, Kanada’ya benzer bir adım atılabileceğini dile getirdi.