• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

KuCoin Borsası Dev “Metaverse Fonu” Başlattı

KuCoin Borsası Dev “Metaverse Fonu” Başlattı

Son dönemlerde sıkça adı duyulmaya başlanan Metaverse, popüler kripto para borsası KuCoin’in 100 milyon dolarlık Metaverse Fonu’nu başlatması ile birlikte, özellikle de kripto para piyasalarında bir kez daha gündeme geldi. Geleceğin interneti, sınırsız bir dijital evren gibi tanımlamalarla gündeme sık sık gelen Metaverse, geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook’un, adını “Meta” olarak değiştirmesi ile birlikte daha çok gündeme gelir oldu. Metaverse ile ilgili merak ve ilgi artış göstermeye devam ederken, bu alana yönelik ya da bu alan ile ilgili kripto para birimlerine de duyulan ilgi artmaya başladı. KuCoin borsasının altyapı çalışmalarını ve araştırmalarını yürüten KuCoin Labs tarafından başlatılan Metaverse Fonu da piyasalarda heyecan yarattı.

KuCoin Bu Fonu Nerede Kullanacak?

bitcoin piyasasinda son durum

KuCoin Labs tarafından yapılan açıklamada, 100 milyon dolarlık Metaverse Fonu’nun başlatıldığı duyuruldu. Gelen açıklamaya göre söz konusu fon GameFi, NFT (non fungible token) ve merkezi olmayan altyapı projelerine yatırım yapmak için kullanılacak. KuCoin Labs tarafından gelen açıklamaya göre ayrıca söz konusu fon “genç neslin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olan” Metaverse eğitim programlarını desteklemek için de kullanılacak. Konuya ilişkin olarak Kucoin CEO’su yaptığı açıklamasında “İnternetin bir sonraki bölümü olan Metaverse; çalışma, bağlantı kurma, alışveriş yapma, eğlenme ve sosyal etkileşim kurma şeklimizi değiştirmeye hazırlanıyor. KuCoin Metaverse Fonu, internet endüstrisinin evrimini hızlandırmak için başlatılacak” dedi.

Metaverse Heyecanı Büyüyor

KuCoin borsasından gelen 100 milyon dolarlık fon açıklaması ile birlikte kripto para piyasalarında bir kez daha gündeme gelen Metaverse, geleceğin sınırsız dijital evreni olarak görülüyor. Tahminlerin de ötesinde bir evren olacağı tahmin edilen Metaverse heyecan uyandırmaya devam ediyor. Metaverse ile ilgili çalışmalar da gelmeye devam ederken, yatırımcılar da son dönemlerde bu alan ile ilişkili kripto para birimlerine yönelmeye başladı.

Metaverse Odaklı Kripto Paralar

bitcoin guncel durumu

Facebook, Microsoft, Nvidia gibi teknoloji devi şirketlerin uzun süredir üzerinde çalıştığı Metaverse evreni odaklı kripto para birimleri arasından Decetraland (MANA), Enjin Coin (ENJ) ve The Sandbox (SAND) gibi kripto para birimleri, son dönemlerde elde ettikleri sert değer artışları ile dikkatleri çekmişti.