• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kripto Para Duygu Analizinde Bu 3 Altcoin Zirvede!

Kripto Para Duygu Analizinde Bu 3 Altcoin Zirvede!

Son dönemlerde son derece oynaklık gösteren kripto para piyasasında, altcoin hareketlerini anlamak söz konusu olduğunda herkesin tahmini bir yere kadar isabetli olabiliyor. Şu sıralar düzeltmelerin yüzdelerini ölçmek son derece zor hale geldi.
Kolektif piyasada değer kayıpları devam ederken, birkaç altcon’in ise yüksek duyarlılık puanlarında artış kayda geçti. Sentifi.com tarafından gündeme sunulan raporlara göre, Tron Coin geçen hafta söz konusu olan duygu tablolarında 39 puan alarak zirveye yerleşti. TRX Coin’in hemen arkasından ise EOS ve Litecoin kripto para birimleri, 33 puan alarak 2. ve 3. Sırada yer aldılar.

Analistlerden Duygu Analizi ve İşlem İncelemesi

ethereum

Altcoinlerin belirli kısmında yüksek duyarlılık puanları iyi açıklansa da bu puanların geçen haftadan beri piyasa artışına yarayıp yaramadığını anlamak için analizlerin incelenmesi gerekiyor. Analistler ise bu hafta kolları sıvayarak altcoinler hakkında yorumlarını verdiler. Analistler EOS için en büyük haberin ByBit’in spot işlem çiftlerini başlatması olduğunu açıkladılar. Analistler bu işleme dikkat çekerek, geleceğe yönelik fiyat artış olasılığından söz ettiler.
Uzman analistler, Litecoin için etkileyici gelişmelerin duyarlılık puan artışına rağmen yaşanmadığını ancak, Tron Coin için eğilimin biraz farklı olduğunu belirttiler. Geride bıraktığımız haftada Tron ağı günlük işlemler bazında en yüksek seviyesini kaydetti. Analistler ise Tronscan.org’dan gündeme yansıyan verilere göre, ağın tek bir gün içerisinde 9.278.050 işlemi kayda aldığını belirttiler. Özellikle uzun vadeli alandan bakıldığında, bir günde kayda geçen işlem sayısının senelik %522 artış yaptığı saptandı. Analistler bu artışa bağlı olarak, Tron Coin söz konusu olduğunda gelişmeye gitme olasılığının daha fazla güç kazandığını açıklıyorlar.
Analistler bir deyata daha dikkat çekiyorlar. İşlem sayıları haricinde On-Chain verilene bakıldığında her üç kripto paranın da hacim açısından 2021 senesinde önceki zirvelerinden çok uzakta yer aldıkları belirtildi. Günlük fiyat grafiklerinde aynı bakış açısı belli oluyor ve Şubat değerlendirmesinde fiyat yuvarlanmaları görülüyor.

Analistler: EOS ve Tron Değerlenmeye Gidebilirler!

Analistler EOS ve Tron Coin’in diğer altcoinlere göre güven unsurunu ortadan kaldırmadan, gün içinde daha fazla yükselişe gitme eğilimi içinde olduklarını düşünüyorlar. Litecoin diğer kripto paralara göre istikrarsızlığını bir nebze daha öne alırken, EOS ve Tron Coin’in ise duyarlılık değer artışı ile işlem sayısı daha fazla yükselttikleri açıklandı.
Analistler şunun altını çiziyorlar,“Duyarlılık öznel bir endeks olarak görülür. Yalnızla metrikler bağlamı içinde ele alındığında uygun şekilde bir analiz yapılabilir.“ Analistler şuanda Tron Coin ve EOS Coin’in duyarlılık açısından yüksek noktalarda yer aldıklarını, ancak aynı durumun Litecoin için geçerli olmadığını belirttiler.

EOS, Tron ve Litecoin Fiyatlarında Son Durum!

Bullish borsasi

22 Temmuzda saatler 11:03 olduğunda EOS Coin %3.66 oranında değer kaybederek, 3.51 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda Litecoin %5.09 oranında değerlenme ile 117.70 dolara çıkış yaptı. Tron Coin fiyatı %2.12 oranında artışla 0.05424 dolar seviyesine çıkış yaptı.