• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kanada Merkez Bankasından Rest Geldi!

altcoinler haftaya nasil basladi

Kanada Merkez Bankası başkanı görüşünü asla değiştirmiyor ve genişletmiyor. Kesinlikle bitcoin harcamasına izin vermeyen Kanada Merkez Bankası başkanı tüm kriptolara şüpheci yaklaşıyor. Merkez Bankası başkanı Tiff Macklem, CTV news ile yaptıgı bir röportaj da bitcoin ve kripto paralarda ilgili oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Başkan Tiff, bitcoinin yeterli işlemlere sahip olamadığını söylersek yasal para birimi olarak kullanılmasının mümkün olmadığını söyledi

Macklem’den Salvador Açıklaması

yatirim coinleri hangileri

Macklem, bitcoin’i yasal parası olarak kullanan Salvador için ise şunları söyledi; ne kadar yasal para birimi olarak kabul edilse de günlük işlemlerde kullanılabilmesi söz konusu olmayacaktır. Macklem’den bu düşüncesinden ötürü bitcoinin ya da herhangi bir kripto paranın yaslanmış para olarak sınıflandırılması da oldukça yanlış. Mackleme göre pandemide dijital para birimlerine geçiş hızlansa da, banknot sisteminin çok uzun yıllar daha devam edeceğini savundu. Bitcoinin oldukça kıymetli bir para birimi olduğunu savunan Macklem, bu dijital paranın geleceğin bir parçası olarak görmediğini de vurguladı. Macklem sözlerine ise şunlarla devam etti. “ Açık konuşayım, bitcoin dijital bir para birimi değil. İnsanlar bitcoini bir şeyler satın almak için kullanmıyorlar. Ekonomimizin dijital bir hale geldiğini ve bunda pandeminin rolünün büyük olduğunu biliyoruz. Ancak banknotlarımız var ve en azından ben merkez bankasının başkanı olduğum sürece banknotlarımız hep var olacak” diyerek sözlerini tamamlayan Macklem’in bu sözlerinden kesin ve net tavrı oldukça anlaşılabiliyor.

Mackleme’nin Kripto Karşıtlığı

bitcoin guncel durumu

Merkez Bankası daha önce yaptığı açıklamalarda dijital para birimlerinin ekonomi için olması gerektiğini söylerken CBDC’lerin de potansiyel gelişimi için oldukça önemli olduğunu savundu. Ekim ayı sonrasında ki zamanlar da bir CBDC başlatma hazırlığının olmadığını belirten merkez Bankası, nakit kullanımlarında ciddi düşüşler olduğu taktirde kararını değiştirebilecek olduğundan da bahsetti. Bu bahsedilenler hiç kimse için kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir ve bir analistin fikirleri asla değildir. Her bireyin kendi özgür konuşma hakkı olduğu gibi her konuyla ilgili röportaj yapma hakkı da vardır. Kanada Merkez Bankası başkanı Mackleme, kendi ülkesi ve ülkesinin vatandaşlarını ilgilendirecek ve bilgilendirecek açıklamalarda bulunuyor.