• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

“Kahin” BTC, ETH ve ADA Tahminlerini Paylaştı

bitcoin piyasasinda son durum

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya devam ediyor. Çin merkezli dev gayrimenkul şirketi Evergrande’nin iflas ettiği yönünde çıkan söylentilerle birlikte, hafta başında Bitcoin (BTC) sert değer kayıpları yaşadı. BTC’deki değer kayıpları, altcoin piyasasında da benzer şekilde düşüşlerin görülmesine yol açtı. BTC’deki bu değer kayıplarını ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in açıklama yapacağı haberi ile toplantı öncesi belirsizliğini koruyan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı kararları da desteklemişti. Ancak SEC Başkanı’nın açıklamaları beklendiği gibi olumsuz gelmedi, Fed’in faiz kararı da piyasadaki olumsuz havayı dağıttı. Bununla birlikte piyasalarda yükselişler kendisini gösterdi. Gelen hareketliliklerle birlikte popüler analist Michael van de Poppe da analiz ve yorumlarını paylaştı.

Poppe’a Göre Piyasa Yeni Yatırımcılara Fırsat Sağlıyor

ethereum fiyatlari

Kripto para piyasalarının “Kahin” lakaplı popüler analisti Poppe, bu kez de Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) ile ilgili fikir ve yorumlarını paylaştı. Bir önceki gün yükseliş beklediği 6 altcoini paylaşan Poppe, bu kez piyasanın en büyük 3 kripto para birimine odaklandı. Analiz ve yorumlarını Youtube üzerinden paylaşan Poppe, piyasada görülen son fiyat düzeltmesinin, piyasaya girmeyi bekleyen yeni yatırımcılar için “çok güzel bir giriş noktası” oluşturduğunu ifade etti. Poppe, ayrıca yılın son çeyreğinin, tarihsel verilere bakıldığında, yükseliş zamanı olduğunu iddia etti.

Analist, Yılın Son Çeyreğini İşaret Ediyor

Yılın son çeyreğini “yükseliş zamanı” olarak yorumlayan Michael van de Poppe, konuya ilişkin olarak “Tarihe bakacak olursanız, Eylül ayı genellikle kripto varlıklar için oldukça kötü bir aydır. Ancak Ekim ayından yılın sonuna kadar olan periyot için aynı şey söylenemez. Eylül ayından sonra bu zaman aralığında, genelde piyasa yükselişe geçer.” sözlerini dile getirdi.

Michael van de Poppe, BTC için en kritik seviyelerin 37 bin 500 dolar ile 40 bin dolar arasındaki bölge olduğunu ileri sürdü. Poppe, ayrıca olası sert bir geri çekilmede BTC’nin bir kez daha 28 bin dolar seviyesini test edebileceğini ifade etti. Poppe, buna rağmen BTC’nin yükselişine devam edebileceğini ve 44 bin doların üzerine çıkması durumunda da yükseliş ivmesinin hız kazanacağını iddia etti.

Poppe’un ETH ve ADA Yorumları

ethereum fiyatlari

Ünlü analist, Ethereum için de yükseliş sinyallerinin görülmeye başladığığını ve aşağı yönlü olarak ETH’de en kritik seviyenin 2 bin 600 dolar seviyesi olduğunu ifade etti. Poppe ayrıca son toparlanmaların ardından Etheruem’dan, 3 bin 500 dolar seviyesine doğru bir atak beklediğini dile getirdi. Popüler analist Cardano içinse umut verici konuştu. Poppe, ADA’nın “güzel bir alım fırsatı” eşiğinde olduğunu dile getirdi. Ayrıca Poppe, ADA’nın yükseliş ivmesini hızlandırabilmesi için 2,35 dolar seviyesindeki direncin çok önemli olduğunu da dile getirdi. Poppe, ADA’da olası bir düşüş hareketliliğinde fiyatın 1,9 dolar seviyesinin altını görmesi durumunda, 1,5 dolarlık seviyenin de görülebileceğini öne sürdü.