• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Joe Biden Konuştu, Kriptolar Değer Kaybetti

biden aciklama

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para piyasaları günlerdir bir fiyat düzeltmesi yaşıyordu. Zaman zaman toparlanmaların da görüldüğü piyasalarda, yeni hafta da düşüş eğiliminde başladı ancak toparlanma sinyalleri de kendisini gösterdi. Hafta başında gelen pozitif sinyallerin ardından Pazartesi akşamı ABD Başkanı Joe Biden açıklamalarda bulundu. Joe Biden’ın konuşmaya başlaması ile birlikte Bitcoin fiyatı da düşüşe geçerek 57 bin dolar desteğini kaybetti. Geçtiğimiz hafta başlayan sert düşüşlerde de Joe Biden’ın, kripto para piyasalarında çok eleştirilen altyapı yasa tasarısını imzalaması etkili olmuştu. Söz konusu yasa, ABD’deki 1,2 trilyon dolarlık altyapı harcamalarının 28 milyar dolarlık bölümünü kripto paralardan alınacak olan vergilerin karşılamasını içeriyor.

Joe Biden Açıklama Yaptı, Kriptolar Düşüşe Geçti

piyasadaki son durumlar

ABD Başkanı Joe Biden, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın görevini sürdüreceğini açıklamıştı. Pazartesi akşamı TSİ 21.20 sularında açıklamalarda bulunan Biden “Powell, kripto paralar dahil tüm finansal düzenlemelerde aktif rol alacak” sözlerini dile getirdi. Joe Biden’ın yapmış olduğu bu açıklama, kısa sürede kripto para piyasalarında negatif etkisini gösterdi. Piyasalarda bir süredir hissedilen regülasyon baskıları, Joe Biden’ın yapmış olduğu açıklamalarla birlikte yeniden yoğun şekilde kendisini hissettirdi. ABD’de her ne kadar kripto para alanına sert ve endişe verici düzenlemeler gelmiyor olsa da bu yöndeki açıklamalar ve adım planları, birçok yatırımcıyı endişelendiriyor.

Kripto Para Sektöründe Düzenlemeler

Kripto para piyasalarına yönelik regülasyon çalışmaları ve hazırlıkları her ne kadar şimdilik piyasaları negatif şekilde yansıyor olsa da birçok uzman isim, aslında bu düzenlemelerin piyasalara orta ve uzun vadede pozitif yansıyabileceğini ifade ediyor. Zira uzmanlara göre birçok yatırımcı, piyasadaki belirsizlik ve risklerden dolayı henüz piyasaya giriş yapma konusunda tedirginlik yaşıyor. Ancak uzmanlara göre regülasyonlar ile bu belirsizlikler ve riskler ortadan kaldırılırsa, sektöre daha fazla yatırımcı girecektir.

BTC’de Düşüş Nereye Kadar Sürebilir?

yatirim coinleri hangileri

Geçtiğimiz günlerde 69 bin doların hemen üzerini görerek rekor kıran Bitcoin, arka arkaya gelen fiyat düzeltmeleri ile 58 bin dolar ve 57 bin dolar seviyelerindeki desteklerini kaybetti. Yazım sırasında 56 bin 305 dolar seviyesinde işlem gören BTC için analistler, aşağı yönlü destek bölgelerinin 53 bin dolar, 50 bin dolar ve en kötü senaryoda 48 bin dolar seviyeleri olabileceğini tahmin ediyor.