• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Hogan Açıkladı! XRP Davada Nasıl Savunma Yapabilir?

xrp nedir

Bir dönem toplam kripto para piyasası değerine göre en büyük üçüncü kripto para olan XRP Coin, özellikle SEC tarafından açılan dava ardından bir hayli zor günler geçirdi. Sürekli olarak değer kayıplarına uğradı.

SEC ve Ripple arasındaki dava sürerken riskler yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Sec’in,  Ripple’ın XRP üzerinden lisanssız menkul kıymet satışı yaptığını iddia etmesi, hem şirketi hemde geliştiricileri suçlaması kripto gündemine bomba gibi yerleşmişti. Bu dava hala devam ederken kripto para sektörünün en ünlü avukatlarından biri XRP Coin yatırımcılarının lehine açıklamalar yaptı.

Hogan Korelasyona Dikkat Çekti!

xrp nedir

Kripto para sektöründeki önemli avukatlardan biri olan Jeremy Hogan, SEC ve Ripple davası hakkında açıklama yaparken, XRP’nin aslında aslın diğer kripto para birimleri ile de korelasyon içinde olduğuna dikkat çekti. Hogan’ın sözlerine göre, 2018 senesinde Alan Turing Entitüsü çalışanı Andrew Burnie tarafından yayınlanan raporda ADA fiyatının XRP fiyatı ile %71 oranında poiztif korelasyon sağladığı görüldü.

Hogan XRP’nin Menkul Kıymet Olma Konusunu Değerlendirdi!

Ünlü avukat Hogan, SEC’in iddia ile ortaya attığı XRP Coin’in menkul kıymet olma durumunun doğru çıkması halinde bu korelasyonunda gözden kaçmaması gerektiğini düşünüyor. Ama tam tersi şekilde eğer XRP Menkul kıymet olarak görülürse sadece kendi korelasyonu bazında ele alınacak. Avukat diğer kripto para korelasyonlarının da XRP gibi hareket etmesi konusunun davada etkili bir savunma olabileceğini ve XRP için iddia edilen menkul kıymet modelini çürütebileceğini açıkladı.

Ünlü avukat Hogan, Ripple’ın 9 Mart tarihinde MoneyGram ortaklığına son verdiğini ancak XRP fiyatında ise hiçbir değişimin o dönem yaşanmadığını belirtti. XRP hakkında bu gelişmeler yaşanırken, fiyatında ise yükseliş hakimdi. Bugün Bitcoin’in dirençleri bir kırarak 40 bin dolar üzerini görmesi ardından piyasada hakim olan iyimser hava XRP Coin fiyatında da yükselişe sebep oldu.

XRP Fiyat ilerleyişi

ethereum

Bugün saatler 12:50 olduğundan XRP Coin %16.17 oranında değer kazanımını tabloya alarak, 0.7365 dolar seviyesinden işlem gördü. Son 24 saatte grafiğe aldığı en iyi fiyat performansı 0.7426 dolar oldu. Aynı süre bazındaki en kötü fiyat performansı ise 0.62 dolar düzeyindeydi.

Son 1 haftalık süre içinde XRP Coin’in tabloya yansıttığı en düşük fiyat değeri 0.5617 dolar seviyesindeyken, en yüksek fiyatı ise 0.7426 dolar seviyesindeydi. Geride bıraktığımı son 30 günlük sürede XRP Coin için açıklanan en yüksek fiyat 0.7426 dolar oldu. Yani XRP’nin bugün kayda aldığı fiyat 30 gündür gördüğü en iyi fiyat değeri.

XRP Coin’in son 90 günlük fiyat ilerleyişinde ise 0.74 dolarlık fiyatın aşıldığını ve grafikte 1.76 dolarlık seviyenin bulunduğunu görüyoruz. 90 günlük süreç ele alındığında bu gün kayda geçen ve son 30 gün için en iyi fiyat olan 0.7426 dolar rekor fiyatların gerisinde kalıyor.