• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Hex Kurucusu Heart Kripto Para Tahminlerini Sundu! Bunlar Düşebilir!

Hex Kurucusu Heart Kripto Para Tahminlerini Sundu! Bunlar Düşebilir!

Kripto para birimi Hex’in kurucusu olarak tanınan Richard Heart, 2021’de dikkat çeken volatiliteye bağlı gelişen BTC boğa tuzağına kendisinin de düştüğünü ifade etti. Insider’a konuşan önemli isim, detaylardan söz etti.

Insider’a konuşan Heart, Bitcoin’in potansiyel açıdan 8 ila 9 ay sürecek olan bir ayı piyasasına giriş yapacağını tahmin ediyor. Bitcoin’in piyasasına yönelik bu iddia öncesinde ise ayılar kendilerini bir nebze göstermişlerdi. Ünlü isim bu sene zararlar ile karşılaşabilecek diğer kripto paranın ise Dogecoin olduğunu savundu.

Ayılar 8 Ay Gitmeyebilir!

Bullish borsasi

Heart genel düşüncenin aksine kripto para birimlerinin şuan düşüş içinde yer aldıklarını savundu. Arada gelen kısa vadeli yükselişlerin önemsiz olduğunu düşünüyor. Ünlü isim, “Bence kripto paralar hala ayı piyasasındalar.“ diyerek, sistemlerin dönüşümlü olduğunu ve taban taleplerinin ise bulunmadığını belirtti. Şuanda piyasadaki kısa vadeli yükselişlerin %90’ının spekülasyon olduklarını düşünen Heart, son ayı piyasasının ise tam 364 gün sürdüğünü hatırlattı. Bu piyasa düşüşlerinin ise 8 ile 9 ay devam etmesine şaşırmayacağını belirtti.

Heart: Bitcoin 15 Bin Doları Görebilir!

Heart’ın düşüncelerine göre, önceki döngü içinde Bitcoin %85 oranında değer kaybı yaşamıştı. Bitcoin madenciliği yatırımcısı da olan Heart, kripto paranın en fazla 55 bin dolarlık seviyeye çıkış yapabileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketlerine baktığı zaman, %85 oranında düşüşün tekrar kayda geçebilme ihtimalinin de olduğunu belirtti. Bu gibi bir durumda ise 10 bin dolar ile 15 bin dolara kadar gerilemenin oluşabileceğini açıkladı. Bu tip bir durum ise piyasa da kaosa sebep olabilir.

Geride kalan süreyi incelediğimizde Bitcoin’in 2021’de volatiliteden de yararlanarak Nisan ortasında 64 bin dolar üzerine çıkış yaptığı görüldü. En yüksek seviyesi olarak ortaya çıkan 64.800 dolarlık alanda dikkat çektikten sonra ise %50 oranında düşmüştü. Uzmanlar bu değer kaybının aslında Çin’de artan düzenleyici baskılardan kaynaklandığını, Bitcoin’in yeniden canlanma evresinde ise ancak 42 bin dolar direncine kadar yol alabildiğini belirttiler.

Heart’ın Dogecoin Düşüş Tahmini!

dogecoin tweet

Heart, Dogecoin gibi altcoinlere gerçekleştirilen yatırımlar hakkında yorum yaptı. Ünlü isme göre, Dogecoin gibi kripto paralar anca proje döneminde alınıp, ardından satıldığında kar getirebilen varlıklar.

Elon Musk’ın Saturday Night Live’a çıktığı sürede DOGE hakkında söylediklerinin ise artık geride kaldığını savundu. Heart Dogecoin’i viral olmadan önce alanların kar ettiğini ancak geri kalan topluluğun hayal kırıklığı yaşadığını düşünüyor. Ünlü isim Dogecoin’in ilerleyen aylarda %90 oranında düşebileceğini tahmin ediyor. Diğer yandan bu düşüşü önlemeye çalışacak Elon Musk’ın manipülatif olduğunu belirtti.

Heart’a göre ayıların etkileri bitmiş değil. Kripto para piyasasında değer kayıpları her an hızlanabilir. Sürekli olarak tetikte olunması gereken bu dönemde ise %90 değer kayıplarının dahi tabloya gelebileceği alanda yer alındığını düşünüyor.