• BITCOIN/TL
  2125160,740
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  115225
  % -0,08
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % -0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  12819.85,518
  % 1,64
 • LITECOIN/TL
  2446.21
  % 1,57
 • COSMOS HUB/TL
  226.66
  % 1,29
 • CARDANO/TL
  12.68
  % 1,06
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,78

Haftanın Öne Çıkan 4 Altcoin Projesi

Haftanın Öne Çıkan 4 Altcoin Projesi

Kripto para piyasalarında 17-18 Nisan tarihlerinde sert düşüşler yaşandı. Bu düşüşlerde lider Bitcoin (BTC) yine öncü konumundaydı. Bitcoin’in 64 bin dolar üzerine çıkarak rekor kırdıktan sonra bu denli sert düşüşler yaşaması, piyasaların da kırmızıya boyanmasına yetti. Bitcoin ile birlikte neredeyse tüm altcoinler de düşüş yaşamış olmasına rağmen, bu durum altcoinler için gelecek dönemlerde bir fırsat oluşturmuş olabilir. Zira Bitcoin’in fiyatında 24 saatte %10’dan fazla değer kaybı yaşanması, Bitcoin piyasa hakimiyetini de etkiledi.

Hafta arasından önce gelen rekorlar ile birlikte kripto para sektörünün toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Ancak düşüşler ile bu değer 2 trilyon doların altına geriledi ve yeni haftada tekrar bu seviyenin aşıldığı görülüyor. Fakat buna rağmen Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %52,30 seviyesinde bulunuyor. Bu durum altcoinler için analistlere göre bir fırsat oluşturuyor olabilir. Buradan yola çıkarak, 19-26 Nisan tarihleri arasında piyasalarda takip edilecek 6 altcoin projesi dikkat çekiyor.

Bu Hafta Takip Edilecek 4 Altcoin Projesi

altcoin nedir

Hafta arasında sert değer kayıpları yaşanması ile birlikte, kripto para piyasalarında yeni hafta umutlarla başladı. Yeni haftanın açılışı ile birlikte piyasaların da toparlanmaya başladığı görülüyor. 19-26 Nisan haftasında, piyasalarda bazı önemli altcoin projeleri dikkat çekiyor. Bu hafta önemli olarak kabul gören projeler arasında Avalanche (AVAX), Tezos (XTZ), IOTA (MIOTA)ve PancakeSwap (CAKE) bulunuyor.

Projeler yatırım tavsiyesi içermiyor, yaşanacak olan gelişmelerin önemi belirtiliyor.

Avalanche (AVAX)

Haftaya 29,52 dolar seviyesinde giriş yapan Avalanche (AVAX) için bu hafta en önemli gelişme olarak TrustSwap’in (SWAP) tanıttığı Incubator Program takip edilecek. 25 Nisan’da açılacak olan programa başvuran kripto para girişimcileri; topluluk yönetimi, pazarlama, teknik gelişme gibi alanlarda uzman danışmanlığı alacak ve Launchpad aracılığıyla yatırım toplayabilecek. Program açıldıktan sonra SWAP, Launchpad’i Avalanche’e aktaracak.

Tezos (XTZ)

Haftaya 6,27 dolar bandında giriş yapan Tezos (XTZ) için bu haftaki en önemli gelişme, 21 Nisan tarihinde herkesin kullanımına açılacak olan Tezos Domains gelişmesi olarak takip edilecek. Ethereum Name Sevice projesine benzeyen bu projede, kullanıcılar açık artırma ile Tezos adreslerini bir domain adına entegre edebilecek. Böylece cüzdan adreslerinin ismi karmaşık yapılardan daha kolay okunur hale gelebilecek.

IOTA (MIOTA)

Haftaya 2,36 dolar bandında başlayan IOTA (MIOTA) için bu hafta en önemli gelişme, 21 Nisan’daki IOTA’nın Chrysalis’e geçiş döneminin başlangıcı olacak. 28 Nisan tarihinde gerçekleşecek güncellemeni geçişi 21 Nisan’da başlayacak. Gelecek dönemlerde Chrysalis, Coordicide ağına geçişleri kolaylaştırsın diye tasarlandı.

PancakeSwap (CAKE)

pancake altcoin

Haftaya 24,36 dolar seviyesinde başlayan PancakeSwap (CAKE), bu haftaki en önemli gelişmesini 19 Nisan tarihinde gerçekleştirecek. Haftalık olarak token yakan CAKE, 19 Nisan tarihindeki token yakım işlemini “Bugüne kadarki en büyük yakım” olarak isimlendiriyor. Geçen hafta yaklaşık 120 milyon dolarlık CAKE imha edilmişti.