• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Glassnode ETH Raporunu Sundu! Yükseliş Sinyalleri mi Geliyor?

Glassnode ETH Raporunu Sundu! Yükseliş Sinyalleri mi Geliyor?

Glassnode yeni bir araştırma ile gündeme geldi. Araştırma ardından rapor sonuçlarını paylaşan Glassnode, şuanda sadece 13,3 milyon Ethereum’un merkezi borsalarda yer aldığını açıkladı. 2019 Haziran’ından bu yana en düşük seviyenin bu olduğunu ifade etti.

Glassnode, merkezi platformlarda ortalama 52,4 milyar dolar değerinde ETH’nin tutulduğunu açıkladı. Bu miktarın Ethereum arzının %11,5’ini oluşturduğunu belirtti. Glassnode raporuna göre, merkezi borsalarda yer alan Ethereum miktarı Eylül 2020’de 19 milyon ETH’ye ulaştığı günden bu yana 9 ay içinde %30 düşüş kayda geçirdi. Diğer yandan rapora göre merkezi olmayan finansal işlemlerin daha fazla tercih edildiği sonucuna da ulaşmak mümkün.

Fon Kilitleme Tercihleri Arttı!

alim satim

Glassnode’un raporuna göre ETH’nin merkezi borsalarda yer alan miktarının düşüşü staking işleminin daha fazla tercih edilmesine bağlı olabilir. Yapılan araştırma ardından fon kilitleme işlemlerinin daha yüksek oranda tercih edildiği ortaya koyuldu. Diğer yandan borç verme ve alma işlemlerinin de aynı oranda tercih edilirliklerinin yükseldiği belirtiliyor.

BTC Yatırımcıları ETH’ye Yöneliyor!

Son gelişmeler ardından Glassnode, Pazartesi günü yayınladığı Week on Chain raporunda, BTC’ye yapılan yatırım işlemlerinde de ETH lehine miktar azalışlarının görüldüğünü belirtti. Glassnode BTC yatırımcılarının ETH ile işlem yapma yoluna gittiklerini düşünüyor. Bunu bir tahmin olarak sunan veri sağlayıcı, Bitcoin yatırımcılarının ETH’ye yöneldiklerini açıklıyor.

Her Alanda İşlem Sayısında Artış Var

Glassnode’un sunmuş olduğu rapora göre ETH için son haftalık süre zarfında On-Chain faaliyetlerinin önemli ölçüde arttığı tespit edildi. Akıllı kontrakt verilende ve Uniswap işlemlerinde de artışların olduğu raporda yer alıyor. Toplam günlük işlem sayısında yaşanan artışlara bağlı olarak ETH popülerliğinin yükseldiğine raporda dikkat çekiliyor. Değer artışının ise istikrarlı olduğu çünkü 2021 sene naşından beri devam ettiği açıklanıyor.

Glassnode raporuna göre, Ethereum işlem sayılarının rekor seviyeye ulaştığı süre bu hafta oldu. ETH’nin 4 bin dolarlık fiyat seviyesine yükselişinin gerçekleştiği anda işlem hacminin rekora ulaştığına raporda yer verildi. İşlem hacminin 1,63 milyon değerine ulaştığı bu kapsamda 2017 senesi Aralık ayı rekorunun kırıldığı belirtildi. Yeni rekor seviyenin ise bir önceki işlem sayısı rekorundan %22,5 fazla olduğu raporda açıklandı.

Glassnode ETH Fiyat Tahmini

tahmin

Glassnode tüm bu bilgilere bağlı olarak ETH’nin 2021 senesinde yakından izlenmesi gereken bir kripto para birimi olduğunu belirtiyor. Onun 2021 senesi ikinci yarısında da artışa geçebileceğini düşünüyor. İkinci rekor fiyatın 4 bin dolar seviyesinin üzeride olabileceğini raporlarına ekleyen Glassnode, ETH için 4.214 dolarlık bir fiyat tahmini yaptı.