• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Gemini Borsası Dev Banka ile Ortaklık Kurdu

gemini borsasi

Kripto para sektörünün geleneksel finansal sektör kurum ve işletmeleri ile işbirliği kurması, genel olarak kripto para endüstrisinde pozitif bir gelişme türü olarak karşılanıyor. Zira bu yönde atılan adımlar, kripto paraların dünya genelinde daha fazla insana ulaşmasını sağlıyor ve bu da sektöre yeni yatırımcılar ile birlikte yeni sermayelerin girmesini tetikliyor. Gelen bu sermayelerle birlikte piyasalarda görülen değer artışları, birçok yatırımcıya da kazanç sağlıyor. Öte yandan kripto paraların, fiat para birimlerine göre ödeme yöntemi olarak kullanılması durumlarında da aracı kurumların ortadan kalkması, işlemlerin daha hızlı ve daha kolay olmasını sağlıyor. Bu yönde kripto para piyasalarını heyecanlandıran bir ortaklık adımı da bu kez Gemini borsasından geldi.

İlk Aşamada 4 Kripto Para Birimi ile İşlem Yapılabilecek

gemini borsasi ortaklik

New York merkezli kripto para borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyük bankası konumundaki Bacolombia ile ortaklık kurdu. Böylece Gemini borsası Latin Amerika pazarını da genişletme çalışmalarını hayata geçirmiş oldu. Gemini borsası tarafından yapılan resmi duyuruda ortaklığın 14 Aralık tarihinde yürürlüğe gireceği belirtildi. Söz konusu ortaklık kapsamında Bancolombia’daki müşterilerin 4 kripto para birimi ile işlem yapmasına izin verilecek. Bu kripto paralar arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) bulunuyor.

Müşteriler Banka Hesapları ile Kripto Para Satın Alabilecek

Kurulan ortaklık ile birlikte sınırlı sayıda kullanıcı, varlıklarının korunması ve takasları için kriptolara özel sağlanacak olan altyapıdan yararlanabilecek. Böylece banka müşterileri Bancolombia banka hesaplarından doğrudan kripto para satın alma işlemleri gerçekleştirebilecek. Ancak müşterilerin kripto varlıklarını bankadan doğrudan çekip çekemeyeceğine ilişkin henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Gemini Tarafından Yapılan Duyuru

gemini borsasi

Gemini borsası, 6 Aralık tarihinde yaptığı duyurusunda “Latin Amerika’daki varlığının stratejik genişlemesine yönelik önemli bir adım olarak hizmet ettiğini” belirtti ve açıklamasının devamında “Bölge genelinde blok zincirine ve yenilikçi teknolojilere olan ilgi arttıkça kriptonun Latin Amerika’nın gelişiminde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.