• BITCOIN/TL
  2150059,336
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  99680
  % 4,66
 • RIPPLE/TL
  16.83
  % 1,03
 • BITCOIN CASH/TL
  15480.61,129
  % 7,47
 • LITECOIN/TL
  2704.47
  % 1,95
 • COSMOS HUB/TL
  278.82
  % 1,99
 • CARDANO/TL
  15.51
  % 3,36
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,25

Fenerbahçe Token Ne Zaman Satışa Çıkacak! İşte Detaylar

Fenerbahçe Token Ne Zaman Satışa Çıkacak! İşte Detaylar

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün taraftar token olarak çıkardığı FB Token, yerli kripto para basınında geniş yankı buldu. Yerli kripto para yatırımcılarının sabırsızlandığı Fenerbahçe Spor Kulübünün resmi taraftar tokeni, topluluğun gündeminde yer almaya devam ediyor. Türkiye’nin en köklü ve büyük spor camialarından olan Fenerbahçe, kendi kripto para birimini ön satış ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Diğer spor kulüplerinin çıkardığı taraftar tokenlerine benzer şekilde çalışan Fenerbahçe Token, Ethereum (ETH) ağında çalışacak. ERC – 20 tabanlı kendi kripto para birimini üretmeye karar veren Fenerbahçe yönetimi, taraftarlarına büyük bir sürpriz hazırladı. FB Token yatırımcıları, takımla alakalı bazı anketlerde oy kullanabilecek ve alınan kararlarda söz sahibi olabilecek. Ayrıca FB Tokene uzun vadeli yatırım yapma fırsatı da sunulacak. FB token yatırımcılarına özel olarak yönetim, teknik ekip veya sporcularla tanışma imkanı bulabileceğini etkinlikler planlanacak.

Fenerbahçe Token Nereden Satın Alınacak?

fenerbahce token

Yerli kripto para borsası Paribu ile anlaşan Fenerbahçe yönetimi, ICO arzının bu platform üzerinden yapılmasına kara verdi. Ön talepli satışa katılabilmek ve Fenerbahçe token ticareti yapabilmek için kripto para yatırımcılarının Paribu borsasında hesap açması gerekiyor. FB token ön satışlar için talepler 9-12 Ağustos tarihleri arasında toplanacak.

FB Token sahibi olmak isteyen taraftarların veya kripto para yatırımcıları en geç 12 Ağustos 18:00’e kadar sistem üzerinden alım talebi oluşturmaları gerekiyor. FB Token alım talepleri 9 Ağustos tarihinde (bugün) saat 09:00 itibarıyla sisteme açılacak. Kripto para yatırımcıları ve taraftarlar ön satış için talep oluşturduklarında sistem ilgili bakiyeyi kullanıma kapatılacak, bundan sonra token dağıtımı beklenilecek.

FB Token Fiyatlarındaki Seçeneklerin Farkı Nedir?

Fenerbahçe yönetimi, kulübün resmi kripto para birimi FB Tokenin ön satılı için iki ayrı model belirledi. Her iki model için de talep açma süreci başlıyor. Birinci seçeneğe göre FB tokenler 15 Mayıs 2022 tarihinde ticarete açılacak. İkinci seçenekte ise direkt olarak 13 Ağustos’tan itibaren FB token alım satım işlemleri yapılabilecek. Aynı amanda ilk seçenekte FB Token fiyatı 30 TL yerine 15 TL olacak. Bu seçeneği tercih eden yatırımcılar 9 ay beklemeyi göze alacak. Beklemek istemeyenler ise 30 TL’den FB token alarak alım satım işlemlerine başlayabilecek.

FB Token Maksimum Arzı Ne Olacak?

fenerbahce token

Fenerbahçe’nin kripto para birimi FB Tokenin maksimum arzı 1.907 milyon adet olarak belirlendi. Ancak kulüpten yapılan açıklamada, ilk günlerdeki talebe göre FB Token arzının daha da azaltılabileceği belirtildi. Taraftarlar Paribu kripto para borsası üzerinden az 15 adet FB token alabilecek. Bu rakamın altında geçilen talepler işleme alınmayacak. Öte yandan 2. seçenek için maksimum alım 200 FB token olarak sınırlandırılırken, seçenek 1’de herhangi bir sınırlandırma yok.