• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Etherum, JPMorgan Chase Değerine Ulaşabilir mi? Şaşırtıcı Değerler!

eth nedir

Ethereum’un şimdilerde JPMorgan Chase’in değerinin ortama %80’i değerinde olduğu belirtildi. Analistler Ethereum’un artık sadece bir kriptografik banka değil aynı anda DeFi yoluyla kazanç elde etmek için kullanılabilen bir market olduğunu da vurguluyorlar.

Uzmanların görüşlerine göre, kurumsal yatırımcılar DeFi sektörüne ilgi göstermeye devam ediyorlar. Bu ilgi ise Ethereum değerini yükseltiyor hem de ağı daha değerli hale getiriyor. Uzmanlara göre, DeFi atılımının arkasında yer alan petrol olarak görülen Ethereum protokolünün, kötü bir üne sahip olan Jamie Dimon’un yönettiği JPMorgan’dan daha değerli hale gelebilir. CompaniesMarketCap’e açıklamasına göre, Ethereum ortalama 391.5 milyar dolar veya JPMorgan Chase’nin 479.36 milyar dolarının yaklaşık %80’i değerinde.

Ethereum Projesi Değerleniyor!

ethereum

Gündeme CompiniesMarketCap tarafından taşınan veriler Ethereum’un geçiş ilerlemesinin %81 olduğunu gösterdi. Bu durum yatırımcıların ve uzmanların dikkatini çekiyor. CoinGencko’dan gelen açıklamalara göre, geçtiğimiz yıl Ethereum ortama %720 oranında değerlenmeyi başardı.

Ether fiyatı bugün saat 09:39 olduğunda 3.231 dolar seviyesinden işlem gördü ve %1.81 değerlendi. Ethereum’un fiyat yükselişi yaşamasının sebeplerinden biri DeFi projelerine kilitlenen toplam değerin 800 milyar doları aşması olarak görüldü.

Solana, Polkadot ve Ethereum 3’lüsü JPMorgan’ı Geçti!

Uzmanlar DeFi sektörü hakkında bir detaya dikkat çektiler. Hem Ethereum hem de Solana ve Polkadot gibi projelerin toplam değerlerinin JPMorgan değerini zaten aştığını ifade ediyorlar. Çok zincirli gelecek modelinin parçaları olan ve tüccarlar tarafından da çok kullanılan Solana ve Polkadot’un piyasa değerleri ile birlikte Etherum’un birleşiminin JPMorgan değerini aştığını belirttiler.

NFT ve DeFi Sektörü Yükseliyor!

nft nedir

Defi’nin getiri sunma alanında güçlü bir yana sahip olduğunu göz önünde bulunduran uzmanlar, risk sermayesi eyleminin parçası olmaya hevesli pek çok kişinin bulunduğunu ifade ediyorlar. Blockwords’ün bu ay başında açıkladığı gibi 2021’nin ilk yarısına bakıldığında kripto projeleri üzerinden 17 milyar dolarlık sermayenin dağıldı görüldü. Bu sermayenin geniş bir kısmının ise Ethereum yoluyla yürütülen NFT ve Defi projelerine gittiği açıklandı.

Geçmiş tarihlerde JPmorgan Chase’den Jamie Dimon, Bitcoin projesini dolandırıcılık olarak adlandırmıştı. Yakalanan her hangi bir tüccarı işlemlerden men etmek ile tehdit eden Dimon, kripto para gerçeği ile yüzyüze geldiğinde ise Grayscale Bitcoin Trust ve Ethereum varlık fonlarına erişim sağlamaya başlamıştı.