• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum’dan Beklenen Rekor Geldi! Yükseliş Devam Ediyor

Ethereum’dan Beklenen Rekor Geldi! Yükseliş Devam Ediyor

Kripto dünyasının en güçlü ürünlerinden biri haline gelen Ethereum son dönemde yakaladığı yükselme ivmesini sürdürmeye devam ediyor. Altcoinler arasında ciddi bir konuma yükselen Ethereum haftalardır devam eden sıkışık bant seyrini kırdığı yeni rekorlarla yatırımcılarına unutturmayı başarıyor. Şuan için 4,570 dolar seviyesinin üzerinde yukarı yönlü hareketine devam eden Ethereum, gün içinde 4 bin 640 dolar seviyesine kadar yükselerek tarihi rekora imza attı.

Güçlü duruşuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ethereum içinde bulunduğumuz hafta itibariyle ciddi bir rekor kırdı. Benzer bir şekilde Bitcoin başta olmak üzere popüler dijital varlıkların büyük bölümünde benzer bir yükseliş trendi görülmektedir.

Küresel Çapta Enflasyon Riski Yatırımcıları Kriptoya Çekiyor

ethereum rekora kosuyor

Dünya genelinde kripto piyasalarına olan talebin artmaya başlamasında özellikle enflasyon unsuru önemli bir yer alıyor. Bitcoin ve Ethereum gibi iki önemli dijital varlık hakkında arka arkaya gelen olumlu yorumlar ise bu alana yeni yatırımcıların gelmesini de sağladı. Ethereum ise yaşanan tüm bu gelişmeler sonrasında rekor bir fiyat artışı yakalayarak gözünü zirveye dikmiş durumda.

Yıl Sonu Fiyat Tahminleri İlgiyi Artırdı

Ethereum son yükselişle sıkışık bant seyrini bozarak 4 bin 640 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başararak tarihi bir rekora imza attı. Küresel çapta finans kuruluşları tarafından gelen olumlu yorumlar ise Ethereum için yıl sonu tahminlerinin 8 bin ila 10 bin dolar bandı arasında olduğunu gözler önüne seriyor.

Ethereum haricinde Bitcoin içinde JP Morgan gibi kuruluşların fiyat tahminlerinde bulunması ve 100 bin dolar seviyesinin makul görülmesi ilginin iyice artmasına neden oldu.

Ethereum Yükseliş Eğilimini Sürdürüyor

ethereum alim satim

Ethereum tarafında yaşanan rekor artışın ardından 4 bin 500 dolar seviyesinin aşılması önemli bir etki yarattı. Şuan için 4 bin 577 dolar seviyelerinden işlem gören kripto paranın gelecek tahminleri de bir hayli olumlu. Özellikle yıl sonu tahminlerinin en az iki katına kadar artmasının ardından küresel piyasalarda da hareketlilik yaşanmaya başladı. Enflasyon kaygısı ve diğer unsurlar ise yeni yatırımcıların ilgisini bu piyasalara çekmeye başladı.