• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum’da Kritik Seviyeler Analistlerce Açıklandı!

Ethereum’da Kritik Seviyeler Analistlerce Açıklandı!

Ethereum fiyatı 2.300 doların üzerinde yeni bir yükseliş için mücadele başlatma çabası içindeydi. Ancak, 2.220 dolar altında olası bir kırılma, ETH’de keskin fiyat düşüşüne sebep olabilir.

Bugün analistler ETH fiyatının 2.320 dolarlık direnç bölgesinde birkaç düşüş işaretinin sinyalini verdiğini belirttiler. Ardından fiyatın hala 2.200 dolarlık bölgede ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğü açıkladılar. ETH/USD paritesinin saatlik grafiklerini incelediklerinde 100 saatlik basit hareketli ortama üzerinden işlemlerin gündemde olduğunu aktardılar.

ETH/USD Paritesinde Günlük Hareketler

eth nedir

ETH/USD paritesinin grafiğinde 2.280 dolarlık desteğe en yakın alanda önemli bir yükselen trend çizgisini gördüklerini belirten analistler, yakın vadede bu noktalara ulaşabilmek için 2.320 dolarlık fiyatın üzerine çıkılması gerektiğini açıkladılar. Analistlere göre ETH, Bitcoin’e benzer bir şekilde 2.200 dolarlık deste bölgesinin üzerinde bir süre sabit kaldı. Bununla birlikte, 2.230 dolarlık bölgeye yakın alanda güçlü bir dirence çarptı.

Analistler boğaların 2.230 doların içinde güç kazandıklarını ve birkaç girişimi bu alanda olduğunu belirttiler. ETH fiyatının 2.320 dolarlık alanın altında güçlü dirençle karşılaşması yanında, 2.346 dolar civarında ise tepe fiyat düzeltmesine gittiği belirtiliyor. Analistlere göre bugün boğalar, 2.280 dolar seviyesini de korumaya çalıştılar. Diğer yandan saatlik ETH/USD grafiğinde 2.280 dolar seviyense yakın olan önemli yükseliş trendine ulaşmayı hedeflediler.

Analistlerin ETH Yorumları Ne Yönde?

ethereum

Analistler gün içinde ETH’nin 2.220 dolarlık seviyede tutunmayı devam ettirmesi halinde fiyatın yukarı yönlü kırılabileceğini savundular. Yukarı yöndeki ilk direnci ise 2.320 dolar olarak açıkladılar. Yukarı yönlü net bir kırılmanın oluşması halinde 2.230 dolar üzeri günlük kapanışın olabileceğini düşünen analistler, bu durumda 2.400 dolara yeni bir yükseliş başlayabileceğini ifade ediyorlardı.

Bugün saatler 16:37 olduğunda ETH fiyatı %1.14 oranında değer kazanımını tabloda korudu. ETH aynı dakikalarda değer kazanımı ile 2.316 dolar seviyesinden işlem gördü. Bu kapsamda analistlerin vurguladıkları 2.230 dolarlık fiyatı aşmayı başaran ETH için yeşil alandaki işlem öne çıktı. ETH bugün yatırımcılarını sevindirmeyi başarırken, Bitcoin’in ise %0.80 oranında değer kazanımını korumaya çalıştığı görüldü.

Ethereum Fiyatı Yükseldi!

Ethereum son 24 saat içinde en düşük 2.327 dolardan işlem gördü. Son 24 saat içinde kayda geçirdiği en yüksek fiyat değeri ise 2.258 dolar oldu. Ethereum son 7 gün içinde en düşük 2.000 dolardan ve en yüksek 2.428 dolardan işlem gördü. Son 30 günde bazında ETH grafiği incelendiğinde en iyi performanstaki fiyatın 2.428 dolar olduğu görülürken, dip fiyatın 1.722 dolar olduğu saptandı.

Kripto para piyasasının ikinci en önemli kripto para birimi olan Ethereum, analistlere göre gelecekte artış potansiyeline sahip olan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bugün için söz edilen direnç noktasının kırılması ardından ise belirli bir süre yatay seyrin önde olabileceği ve pozisyon açılışlarına göre artışın hızlanabileceği tahmin ediliyor.