• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum ve Bitcoin Değer Kaybında! Düşüş Devam Eder mi?

bitcoin neden dusuyor

BTC fiyatı 40 bin dolar düzeyinin altına gerileme yaşamıştı. Şuan için hala düşüş trendi devam ediyor. Ethereum ise 2.850 dolarlık kritik seviyenin altında sıkışmış bir konumda yer alıyor. Tüm bunlar yaşanırken HNT, %30 değe kazanımını kayda aldı. TFUEL ise %17 üzerinden artışa gitti.

28 Mayıs 2021’de piyasa hareketlilik devam ediyor. Ancak önemli kripto para birimleri değer kayıpları içinde yer alıyor. Birkaç hafta öncesinde tabloya gelen rekor fiyatlardan çok uzak fiyat seviyeleri grafiklerde görülüyor. 40 bin dolar üzerine çıkmak için çaba sarf eden BTC birkaç kez kilit noktalarda başarısız olarak değer kaybı içine girdi. Bitcoin aşağı yönlü bir düzeltme yaparak, 38 bin doların altında fiyatları tabloya aldı.

XRP’de Son Durum

bitcoin ethereum iliskisi

Bugün BTC’ye benzer bir şekilde popüler altcoinlerde de değer kayıpları mevcut. ETH, sabahın erken saatlerinde 2.850 dolar ve 3 bin dolar direnç seviyelerinin arasında zorlu bir görevi üstlendi. Ancak 3 bin dolar seviyesine çıkış yapamadı. XRP/USD ise 1.10 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele verdi. Başarısız olarak bandın altında kaldı. 28 Mayıs 2021’de saatler 10:20’yi gösterirken XRP/USD için fiyat 0.90 dolar seviyesinde tabloya geliyor. %7.28 oranında değer kaybı gündemde.

BTC’de Son Durum

Bitcoin, 40 bin dolar civarındaki başarısız girişimleri ardından yeniden düşüş trendi içine girdi. Yine de sabah saatlerinde kısa süreli olarak, 38 bin dolar seviyesine yaklaşmaya çalıştı. Ancak kısa süre içinde 37 bin dolar düzeyi altına iniş yaptı. 28 Mayıs 2021’de saatler 10:03’ü gösterdiğinde Bitcoin fiyatı 36.886 dolara kadar gerileyerek, %3.54 oranında değer kaybetti.

BTC İçin Kritik Seviyeler Neler?

Analistlerin yorumlarına göre, Bitcoin için yukarı yönlü kırılmadaki anahtar nokta 39.200 dolar seviyesi. Eğer bu noktaya ilerleyen günlerde artış yaşanırsa, yukarı yönlü hareket ciddi ivme kazanabilir. Ana direnç seviyesinin ise hala 40 bin dolar düzeyi olduğu ifade edildi. Rekor fiyatlara tekrar yönelebilmeyi sağlayacak kritik destek ise 40.500 dolar olarak görülüyor.

ETH’de Son Durum

bitcoin ethereum iliskisi

Ethereum cephesine bakıldığında bu sabah, 2.850 dolar seviyesinde karşılaşılana güçlü bir alım ilgisi mevcuttu. Bunun ardından kısa süreli olarak 2.700 dolarlık seviyenin ETH tarafından kırıldığı görüldü. Ana destek hala 2.650 dolar olarak görülürken ETH düşüşten kaçamadı. 28 Mayıs’ta saatle 10:07’yi gösterirken ETH fiyatı 2.541 dolar seviyesinde yer alıyor ve %7.74 değer kaybı içinde görülüyor.