• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Ethereum Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hızlı giriş yaptığı Ekim ayının 3. haftasında tüm zamanların rekorunu kırdı. 20 Ekim tarihinde gelen bu rekor sonrası genel tabloda, piyasalarda da sert yükselişler kendisini gösterdi. Ancak hafta ortasında Bitcoin’in sert fiyat düzeltmesi yaşaması ile birlikte piyasalar kızıla boyandı. Bu süreçte birçok kripto para birimi ani değer kayıpları yaşadı ve yatırımcılarını zarara uğrattı. Ancak gelen bu sert düzeltmeler sonrasında dün itibariyle piyasalarda toparlanmalar kendisini gösterdi. Gelen bu toparlanmalarda en dikkat çekici performansı, lider altcoin Ethereum (ETH) ortaya koydu. Ethereum, gelen bu toparlanmalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Toparlanmalarda Hız Kesmedi, Rekor Geldi

ethereum alim satim

Bitcoin’in 27 Ekim tarihinde dakikalar içinde 2 bin dolar değer kaybetmesi ile birlikte Ethereum da sert değer kayıpları yaşayarak kısa süreliğine de olsa 4 bin dolar seviyesinin altına geriledi. 3 bin 890 dolar seviyesine kadar geri çekilme yaşayan Ethereum, bu seviyenin ardından ibreyi yeniden yukarı çevirdi ve toparlanmalara başladı. Ethereum, bu toparlanmalarda hızını kesmedi ve 4 bin 375 dolar seviyesini de aşarak tüm zamanların rekorunu güncelledi.

Ethereum 4 Bin 400 Doları Aştı, ATH Belirledi

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’tan alınan verilere göre Ethereum, yeni günün erken saatlerinde 4 bin 403 dolar seviyesini gördü ve Ethereum’daki ATH seviyesi böylece 4 bin 403 dolar olarak kaydedildi. CoinMarketCap verilerine göre yazım sırasında Ethereum, son 24 saatte gelen %8,11 oranındaki artışla birlikte 4 bin 340 dolar seviyesinde, ATH bölgesinin biraz altında işlem görüyor.

Ethereum’da Yükseliş Devam Edecek Mi?

ethereum rekora kosuyor

2021 yılının başından bu yana Ethereum’daki değer kazancı %950 oranının da üzerine çıktı. Ayrıca analistler, Ethereum’un bu değer kazançlarını henüz sınırlandırmayacağını da ifade ediyor. Analistler, bir sonraki fiyat hedefinin 4 bin 500 dolar seviyesi olduğunu belirtiyor. Ancak analistlere göre olası biri aşağı yönlü kırılmada fiyat 4 bin 050 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.