• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum Sene Sonunda 10 Bin Dolar Olabilir! Kaspar Açıkladı!

Ethereum Sene Sonunda 10 Bin Dolar Olabilir! Kaspar Açıkladı!

Dijital varlık yatırım şirketi Magnetic kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un son ulaştığı rekor fiyat seviyesini doğru tahmin etmişti. Şimdi ikinci tahmini ile gündeme geldi. Kaspar, ETH’nin yaklaşık 5 ay sonra 8 bin ile 10 bin dolar arasında fiyatlanabileceğini aktardı.

Yahoo Finance Live’a görüşlerini bildiren Kapar, Ethereum ağında yapılacak yeni güncellemelerin, özellikle Proof of Stake modeline geçişin yeni fiyat rallisini teşvik edebileceğini açıkladı.

ETH Trilyonluk Piyasa Değerine Ulaşabilir!

eth piyasa

Güncellemeler ile birlikte, Ethereum’un 1 trilyon dolarlık piyasa değeri kategorisine geçiş yapabileceğini düşünen Kaspar, onun Bitcoin ile baş başa olacağını açıkladı. Bu konuda görüşlerini iletirken, “Blok doğrulama amaçlı Proof of Stake aşamasına geçiş, karbon emisyonlarını %99,9 oranında azaltıyor. Buna bağlı olarak sadece bu güncelleme tek başına Ethereum’u trilyonluk piyasa değerine taşıyabilir. Çünkü Ethereum yeşil bir teknoloji olmaya doğru yol alıyor.“ dedi.

Ethereum, Bitcoin’i Geride Bırakabilir

Kaspar Bitcoin’in Ethereum gibi güncellemeleri gündeme taşımaması halinde ayakta kalamayacağına inanıyor. Buna ilişkin detayları verirken, “Ethereum’un trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olması Bitcoin ile eşit seviyeye gelmesi demektir. Bu da Ethereum’u beş ay içinde 8 bin dolar ile 10 bin dolar bansı arası fiyata sürükler. Bitcoin eğer kendini yenileyemezse ETH daha popüler olabilir. “ dedi.

Kurumsal Yatırımcı İlgisinin Artması Bekleniyor

Kaspar’a göre ETH ağ güncellemesi ile birlikte artık daha az enerji kullanılacak. Bu kapsamda kurumsal yatırımcılar ETH’yi daha fazla benimseyebilirler. Kaspar’a göre Ethereum ağına daha fazla ilgi duyan kurumsal yatırımcıların ortaya çıkması ile birlikte, ETH fiyatı önümüzde 10 yıllık süre içinde 100 bin dolar değerine hareket edebilir.

Kapsar Ethereum’un 2021’de Bitcoin’den daha avantajlı konuma geçebileceğini düşünüyor. Bu görüşü hakkında bilgi verirken, “ Kurumlar temiz ve yeşil teknolojilere yatırım yapmak zorundalar. Ethereum güncellemelerini aktif ederek bunu mümkün hale getirecek. Maalesef, BTC bu değişimleri gerçekleştirmediği sürece Ethereum kadar hızlı gelişim gösteremeyebilir. “ifadelerini kullandı.

Kaspar Açıkladı: Yatırımcılar Fırsatı Kaçıyorlar!

yatirim

Ocak ayında ETH fiyatının ortalama 1.200 dolar seviyesinde yer aldığını belirten Kaspar, bu süreçte yatırımcıların fırsatları yeterli ölçüde göremediklerini açıkladı. O dönemde 3 bin dolarlık fiyat tahmini yaptığını ve bunun dikkate alınmadığını belirtti. Kaspar, 3 bin dolarlık fiyat tahmini yaptığı tarihte ise ETH’nin 3.975 dolara fırladığını vurguladı. Bu kez ise 2021 sene sonuna doğru ETH fiyatının 8 bin dolar ile 10 bin dolar arasında olabileceğini belirtti.