• BITCOIN/TL
  2157532,167
  % 1,28
 • ETHEREUM/TL
  99938
  % 4,52
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 0,87
 • BITCOIN CASH/TL
  15514.03,169
  % 7,15
 • LITECOIN/TL
  2709.13
  % 1,78
 • COSMOS HUB/TL
  279.39
  % 1,62
 • CARDANO/TL
  15.52
  % 2,95
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,16

Ethereum Madencilik Verileri Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

Ethereum Madencilik Verileri Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

Kripto para piyasalarında, birçok analistin işaret ettiği gibi Eylül ayı nispeten durağan geçti ve Ekim ayı da yine birçok analistin işaret ettiği gibi hızlı başladı. Özellikle geçmiş yılların son çeyrek dönemlerinde görülen ciddi değer artışları, 2021 yılında da yükseliş beklentilerini arttırdı. Birçok analist, 2021 yılında da önceki birçok yılda olduğu gibi son çeyrekte ciddi yükselişler beklediklerini ifade etti. Bu öngörülere paralel şekilde piyasalarda Ekim ayının ilk haftasında değer artışları kendisini gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 55 bin dolar seviyesini gördüğü süreçte altcoin piyasasında da sert değer artışları kendisini gösterdi. Lider altcoin Ethereum (ETH) da bu yükselişlerden payını almayı başardı.

Ethereum, Piyasadaki Yükselişlerden Payını Aldı

ethereum fiyatlari

Bitcoin’in 50 bin dolar üzerindeki yükseliş sinyalleri, altcoin piyasasına da benzer şekilde yansıdı. Bu yükselişlerden payını almayı başaran Ethereum da uzun bir zamanın ardından 3 bin 500 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Piyasalarda Ethereum adına yükseliş sinyalleri görüldüğünü ifade eden birçok analist, bu sinyallerden birinin de ETH madencilerinin elinde tuttuğu ETH miktarlarından geldiğini ifade ediyor. Zira Ethereum madencilerinin elindeki ETH miktarı son 5 yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

ETH Madencilerinin Elindeki ETH Rekor Seviyeye Ulaştı

Ethereum ağının piyasaya sürülmesinden bu yana 5 yıl geçti. ETH madencilerinin ellerinde tuttuğu ETH miktarı da bu süreçteki en yüksek seviyelerine ulaştı. Kripto para ve Blockchain analiz şirketi Santiment verilerine göre madencilerin elindeki ETH miktarı 532 bin 750’ye ulaştı. Bu seviye, Temmuz 2016’dan bu yana görülen en yüksek seviye olarak kaydedildi. Ayrıca bu ETH miktarı, dolaşımdaki ETH miktarının sadece %0,45’lik dilimine eşit ve buna rağmen Santiment verilerine göre bu miktar, 1,85 milyar dolarlık bir değere karşılık geliyor.

ETH Madencileri Satış Yapmıyor

Yalnızca Ethereum özelinde değil, genel anlamda kripto para madencileri, elektrik ve donanım maliyetlerini kapsayan masrafları karşılamak adına elde tuttukları varlıkların bir kısmını düzenli olarak satarlar. Fakat Ethereum madencilerinde, son dönemlerde satış konusunda bir isteksizlik olduğu görülüyor. Bu da ETH madencilerinin, ETH fiyatında artış beklediklerine işaret ediyor.

Ethereum Hash Oranı Fazlasıyla Toparlandı

ethereum fiyatlari

Ethereum hash oranı, ETH ağının sağlığı ve güvenliği konusunda bir gösterge olarak değerlendiriliyor. Çin’de Mayıs ayında başlayan yasaklamalar sonrası, Bitcoin madencileri ülke dışına göç etmeye başlamıştı. BTC madencilerinin göçü sırasında Ethereum hash oranında da bir düşüş yaşandı. Ethereum hash oranı Haziran ayının sonlarında 477 TH/s seviyesine kadar geriledi fakat bu seviye son 3 aylık süreçte neredeyse tamamen toparlandı ve şimdilerde 2021’in başından bu yana %150 oranında artmış durumda seyrediyor.

Bu Veriler ETH’de Artış Sinyalini İşaret Ediyor

Ethereum hash oranındaki artış ve ETH madencilerinin ellerinde tuttuğu ETH miktarlarının rekor seviyelere ulaşması, analistlere göre ETH adına bir yükseliş sinyali olarak ele alınıyor. ETH yazım sırasında 3 bin 599,54 dolar seviyesinde işlem görüyor.