• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum Fiyat Yükselişi Devam Ediyor! Yeni Senaryolar Açıklandı!

bitcoin ethereum iliskisi

Elon Musk’ın Bitcoin açıklamaları ardından kripto para piyasası genelinde değer kayıpları ön planda yer almıştı. 31 Mayıs 2021’de ise piyasa genelinde fiyat düzeltmelerinin olduğu görülüyor. Ethereum fiyatlarında artış ön plana gelirken, sabah saatlerinde 2.200 dolarlık destek alanında düzeltme başlangıcı kayda geçmişti.

31 Mayıs 2021’de saatler 15:48’i gösterdiğinde ETH fiyatı 2,523 dolar seviyesinde yer aldı. Bu kapsamda CoinMarketCap verilerine göre %5.91 oranında değer kazanımı tabloya geldi. Piyasa çöküşü ardından fiyat düzeltmesine yükseliş yönünde devam eden ETH için analist tahminleri ise gelmeye başladı. Uzmanlar ETH’nin değer kazanımı yönünde güç kazanabileceğini açıklıyorlar. Düşüş senaryosunun gündeme gelmesi için ise ETH fiyatının ilerleyen günlerde 2.500 dolar seviyesinin altına düşmesi gerektiğini belirttiler.

Ethereum Yükselişi Devam Eder mi?

bitcoin ethereum iliskisi

Uzmanlar, 31 Mayıs 2021’de Ethereum’un 2.450 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın en yakınından işleme girdiğini açıkladılar. Diğer yandan, 2.410 dolarlık fiyat seviyesinin ise ETH için önemli noktalar arasında olduğunu açıkladılar. Uzmanlar kritik bir seviye olan 2.450 dolarlık fiyatın aşıldığını, bu noktada ise yükselişin hız kazanabileceğini belirttiler. Şuan için iyimser senaryoların ETH cephesinde önde yer aldığını ifade eden analistler, volatiliyete bağlı değer kaybı senaryolarını da değerlendirmeyi ihmal etmediler.

ETH Yeni Rekorlara Gider mi?

Analistler, 31 Mayıs 2021’de ETH fiyatının 2.500 dolar seviyesinin üzerinden kalması gerektiğini, ancak bu yol ile yeni rekorlara ilerleyiş olabileceğini açıkladılar. Bugün saatler 15:08’i gösterirken ise ETH’nin 2.581 dolarlık fiyat tabloya aldığı görüldü. Analistler son verilerde ortaya çıkan 2.523 dolarlık fiyatta tutunmanın, 2.600 dolar seviyesine ilerleme için önemli olduğunu açıkladılar.

ETH İçin Düşüş Senaryosu

Yatırımcılar için en kötü senaryoları da değerlendiren analistler, ilerleyen günlerde ETH fiyatının 2.200 dolar düzeyine düşmesi halinde, yükseli trendinin durabileceğini açıklıyorlar. Bu fiyat noktasının yakından takip edilmesini belirten analistler, 2.200 dolara düşüş gerçekleşirse fiyatın 1.700 dolara inebileceğini açıkladılar. Ancak şuan için yükseliş yönlü hareketi daha kuvvetli gördüklerinin de altını çizdiler.

ETH Geleceğinde Neler Var?

bitcoin ethereum iliskisi

Uzmanlar, ETH’nin geleceğini değerlendirirken, ADA Coin’den söz ettiler. ADA Coin’in akıllı sözleşmeleri daha hızlı biçimde devreye alan yapısının, Ethereum için bir rekabet ortamını yarattığını dile getiriyorlar. Bu kapsamda ADA Coin için 2021’de yapılacak olan güncellemelerin ise ilerleyen süreçte ETH değer kayıplarını tabloya getirebileceğini aktardılar. Ota ve kısa vadedeki beklentiler ise ETH fiyat artışı yönünde şekilleniyor.