• BITCOIN/TL
  2227362,663
  % -0,95
 • ETHEREUM/TL
  123209
  % 3,51
 • RIPPLE/TL
  16.87
  % -1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  16042.55,509
  % -0,43
 • LITECOIN/TL
  2789.27
  % 0,64
 • COSMOS HUB/TL
  271.93
  % -0,87
 • CARDANO/TL
  15.32
  % -0,54
 • TETHER/TL
  32.13
  % -0,17

Ethereum Büyük Yatırımcıların İlgisini Çekmeyi Sürdürüyor!

Ethereum Büyük Yatırımcıların İlgisini Çekmeyi Sürdürüyor!

Analistler Ethereum’a yönelik yeni açıklamalarını gündeme sundular. 30 Ağustos sabahında düşük oranda değer kaybı yaşamasına rağmen, Ethereum’un ilerleyişine tarihsel bazda bakıldığında büyük yatırımcı ilgisinin çektiği belirtildi.

Analistler, Ethereum’un geliştirme faaliyetleri sayesinde son zamanda daha fazla olumlu teşvik almaya başladığını belirttiler. Buna bağlı olarak risk sermayedarları arasında olan Bill Gurley’nin yakın tarihte Ethereum kullanımını savunması ve ağ topluğuna övgü dolu sözlerle seslenmesi şaşırtıcı bulunmadı.

Bill Gurley Ethereum Projesini Başarılı Buluyor!

ethereum

Bill Gurley, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda, Ethereum ağına sağladığı desteğin kişisel tercihlerine bağlı olduğunu açıkladı. Ethereum’u benimsediğini ve geleceğini parlak gördüğünün açılayan Gurley,“ Ethereum kalabalığının argümanlarından etkilendiğimi ifade edebilirim. Böylece kişisel bir pozisyon aldım. Bu pozisyonda Benchmark’a ihtiyaç duymadım.“ dedi.

Silicon Valley VC şirketi Benchmark’ın ortaklarından olan Gurley, teknoloji sektöründe en başarılı anlaşmaları yapan taraflardan biri olarak kabul ediliyor. Bu isim Ethereum’a yatırım yaptığını açık şekilde belirtmese de Ethereum’un teknolojilerini oldukça başarılı bulduğunu açıklıyor. Ethereum topluluğunun “progmatik“ görünümünü ve Blockhain’in yakın tarihte Londra hard fork ile teknolojik yeniliklere sahne olmasını öven Gurley, ETH’yi benimsediğini dile getirdi.

Gurley açıklamasında,“Ethereum projesi değişime açık görünüyor. Temelde ücretlerin düşürüleceğini ve oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. Yapılan birkaç değişiklik Ethereum projesini daha iyi bir hale getirebilir. Geliştirici topluluğu açıkça Ethereum kampında.“ dedi.

Gurley ETH’nin Hisse Kanıtı Geçişini Önemsiyor!

Gurley için Ethereum’a yönelik diğer bir puanlama faktörü ise hisse kanıtına geçiş oldu. Ethereum’un, Bitcoin’in de yaşadığı enerji yoğunlu riski ile madencilik protokolünün hala devam etmesine bağlı olarak karşı karşıya kaldığını savunan Gurley, hisse kanıtına geçişin riskleri ortadan kaldırabileceğini belirtti. Sözlerine deva ederken,“ Kriptoya maruz kalacaksınız. Projede oylamanın daha akıllı bir yol olduğu görülüyor.“ ifadelerini kullandı.

Bill Gurley, ETH’yi Destekleyen Tek Kişi Değil!

btc nedir

Ünlü yatırımcı Ethereum projesine olan sevgisini röportajdaki sözler ile belirtirken, maksimalist olmadığını, kripto para birimlerini boş laflar ile savunmadığını da ifade etti. Gurley geride kalan tarihlerde kesinlikle yalnız değil. Çünkü daha önce de Bitcoin’in meraklılarından biri olan Kanadalı ünlü girişimci Keven O’Leary, Ethereum’u desteklemeye başlamıştı.

Benzer bir şekilde en iyi yatırımcı firmalardan DeVere Group’un CEO’su Nigel Green, Ethereum için “durdurulama proje“ tanımını yaparak, Bitcoin için şartları tersine çevirebileceğini savunmuştu. Yatırımcılar, Ethereum’un EIP-1559 yükseltmesi ve ETH 2.0’a geçiş ardından daha güçlü hale geldiğini savundular. Ek olarak endişelerin azalacağını ve yatırımcıların blok zincire olan ilgilerinin yükselebileceğini düşünüyorlar.