• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum Bugün 6 Yaşına Girdi! Yatırımcılar Gelecekten Umutlu!

Ethereum Bugün 6 Yaşına Girdi! Yatırımcılar Gelecekten Umutlu!

30 Temmuz 2015’te piyasaya sürülen Ethereum bugün 6 yaşına girdi. Ethereum yatırımcıları bugünü oldukça önemserken, geleceğin onlara neler getireceğini ise merak ediyorlar. Lider altcoin’in 6 yaşına girişi kripto gündeminin en önemli konularından.

Lider altcoin Ethereum bugün tam 6 yaşına bastı. Yatırımcıları tarafından sevilen kripto para, 30 Temmuz 2015’ten bu yana altcoinlerde liderliği sürdürmeyi başardı. Zaman zaman Bitcoin’i geçer mi sorusuna bile konu oldu. Bu konu hakkında ETH’yi savunanlar da oldu. 2025 senesinde 18 bin dolara ulaşması analistlerce beklenen Ethereum, kripto para gündeminde dikkat çekemeye devam ediyor.

Analistlerin ETH Tahminleri

eth nedir

İleriye yönelik fiyat tahminleri ile meşhur olan analistlerin çoğu, ETH’nin Bitcoin’i geçerek 100 bin doları önümüzdeki 6 yıl içinde görebileceğini de söylüyorlar. Lider altcoin’in yüksek bir potansiyele sahip olduğunu açıklayan uzmanlar, ETH büyümesinin Ethereum ağındaki birçok altcoin’in de büyümesi anlamına geldiğini savunuyorlar.

Ethereum için analistlerin sundukları yükseliş senaryolarına bakıldığında, W formasyonu karşımıza çıkıyor. 2.325 dolarlık alandaki direnç seviyesinin kırıldığını söylemek mümkün. Bu kırılma ardından piyasa için olumsuz bir haberin gündeme gelmemesi halinde, yukarı yönlü bir hareket beklentisi bulunuyor. Analistler, bu alandan sonra 2.600 dolarlık seviyede ETH’nin karşılaşabileceği direnç seviyesinin grafikte görüldüğünü açıklıyorlar.

ETH için Genel Resim

Analistler güncel grafikten bağımsız şekilde genel resme bakıldığında ise Ethereum’un belirli bir aralık içinde hareket ettiğini gördüler. Bu aralığın üst düzeyinin ise 2.900 dolar seviyesi olduğunu açıkladılar. 2.900 dolarlık alanın kırılması halinde daha güçlü yükselişleri beklediklerini ifade ettiler.

Ethereum W Formasyonu Ve ETH Fiyatı

Analistlerin onayladıkları W formasyonunun seviyesi olan 2.325 dolarlık direnç seviyesinin ETH’nin 6. Yılında kırılması, alanın artık bir destek seviyesi haline gelmesine sebep oldu. Uzman analistler, 2.150 dolarlık ikinci bir desteğin ise alt bölgeden geldiğini, açıklıyorlar. Son düşüşler ardından ETH’nin tam 3 kez bu alandan dönmüş olması ise dikkat çekti. Bu kapsamda iki destek konumunun yükselişi getirebileceği açıklandı.

Ethereum bugün saatler 13:09’u gösterirken %1.38 oranında değer kazanımını tabloya alarak, 2.350 dolar seviyesinden fiyatlandı. Son 24 saatlik sürede kayda aldığı en yüksek fiyat değeri ise 2.446 dolar oldu. Bu süre bazındaki dip fiyatı 2.285 dolar olarak kayda geçti. Son 7 günlük grafiğe bakıldığında en iyi ETH performansının 2.446 dolarda gerçekleştiği görülüyor. Bu süre bazındaki en düşük performans ise 2.000 dolar seviyesinden yer alıyor.

ETH’nin 90 Günlük Durumu

btc nedir

Ethereum geride bıraktığımı 30 günlük süre içinde en yüksek 2.446 dolardan ve en düşük ise 1.722 dolardan fiyatlandı. Son 90 günlük fiyat hareketleri incelendiğinde 4.362 doların en yüksek fiyat olarak grafiğe geldiği görülüyor. Bu sürede dip fiyat ise 1.707 dolar olarak şekillenmiş.