• BITCOIN/TL
  2151698,520
  % 2,52
 • ETHEREUM/TL
  115075
  % 2,32
 • RIPPLE/TL
  19.3
  % 9,23
 • BITCOIN CASH/TL
  12937.11,614
  % 0,73
 • LITECOIN/TL
  2414.84
  % 2,63
 • COSMOS HUB/TL
  216.12
  % 2,93
 • CARDANO/TL
  14.64
  % 1,71
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,12

Ethereum Biriktiren Adresler Artıyor, Bu Ne Sinyali?

Ethereum Biriktiren Adresler Artıyor, Bu Ne Sinyali?

Kripto para piyasalarında son günlerde genel bir yukarı yönlü hareketlilik eğilimi olduğu görülüyor. Bu süreçte yine başı lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çekiyor ve piyasaların da genel tabloda Bitcoin’i takip ettiği görülüyor. Piyasadaki genel hareketliliklere bakıldığında, özellikle pozitif dönemlerde Bitcoin’i yakından takip eden ve ona paralel hareket eden altcoinin ise genelde ilk olarak Ethereum (ETH) olduğu dikkat çekiyor. Lider altcoin Ethereum, son dönemlerde de Bitcoin’in başlattığı yükseliş hareketliliklerinde elde ettiği değer artışlarıyla ön plana çıkmayı başardı. ETH fiyatındaki pozitif yönlü değişiklikler dikkatleri çekerken, Ethereum tutan adreslerin sayısında da ciddi ölçülerde artışların yaşandığı görülüyor. Peki ETH tutan adres sayısındaki artış ne anlam ifade ediyor?

En Az 32 ETH Tutan Cüzdan Sayısı 5 Ayın Zirvesinde

ethereum

Dünyanın en büyük merkezi olmayan Blockchain ağı olan Ethereum, zincir içi verilere göre özellikle orta ve küçük ölçekli yatırımcıları kendisine çekmeye devam ediyor. Glassnode verilerine göre cüzdanında 32 ve daha fazla Ethereum tutan adreslerin sayısı, 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu süreçte cüzdanında en az 32 Ethereum olan adres sayısı 109 bin 188 olarak kaydedildi. Ayrıca bu veri, yaklaşık bir hafta öncesinde zirveye ulaşan birikim eğiliminin de doğrulandığına işaret ediyor.

ETH Birikiminde ve ETH Fiyatında Paralel Artış

Her ne kadar ETH biriktirme eğiliminde bir artış yaşanıyor olsa da cüzdanında en az 32 ETH tutan toplam adres sayısında son 6 ayda önemli ölçülerde azalma olmuştu. Ancak son 14 günlük süreçte ETH birikimi, %27’den fazla değer artışı yaşayan Ethereum fiyatının, cari fiyatına da yansıdı. Öte yandan ek olarak, CoinGecko verilerine göre Ethereum geçtiğimiz yıl %822,5 oranında bir değer artışı da elde etti. Yazım sırasında Ethereum 3 bin 642 dolar seviyesinde işlem görüyor ve CoinMarketCap verilerine göre ETH, son 24 saatlik süreçte %3,5 oranında bir değer artışı ile karşılaştı.

ETH’de Direnç ve Destek Bölgeleri

ethereum piyasasi

Analistler, Bitcoin’e paralel olarak son dönemlerde değer artışları ile karşılaşan Ethereum için mevcut noktada en önemli direnç bölgesinin 3 bin 700 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor. Öte yandan analistlere göre aşağı yönlü ilk destek noktası ise 3 bin 500 dolar seviyesinde kendisini gösteriyor. Bu noktada analistler, direnç bölgesi üzerindeki olası bir kırılmada ETH fiyatının yeniden 4 bin dolar üzerine çıkabileceğini ve tam tersinde, 3 bin 500 dolar seviyesinde olası bir aşağı yönlü kırılmada da fiyatın 3 bin 200 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini belirtiyor.

Ethereum’un Geleceği, Uzmanlar Ne Diyor?

Birçok uzman ve analist, Ethereum’un pozitif yönlü gelişimini sürdüreceği öngörüsünde bulunuyor. Zira uzman isimlere göre büyümeye devam eden merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü ve NFT (non fungible token) sektörü tekliflerinin yavaşlamıyor ve aksine hızlanıyor olması, Ethereum için oldukça pozitif sinyallerin görülmesini sağlıyor.