• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ethereum 5 Bin Dolara Ulaşabilecek Mi?

ethereum fiyatlari

Kripto para piyasalarında son günlerde önemli fiyat hareketlilikleri yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Bu süreçte gözler lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) üzerindeydi ve BTC de geçtiğimiz hafta içinde 2 kez ATH yaparak piyasaların da yukarı yönlü hareketlenmesini sağladı. Bitcoin’de gelen rekor yükselişleri sonrasında ilk paralel tepki bu süreçte yine lider altcoin Ethereum’dan (ETH) geldi. Bitcoin’in 2 kez ATH yaptığı haftada 5 bin dolar seviyesine çok yaklaşarak ATH yapan Ethereum, BTC’de gelen sert geri çekilme ile birlike değer kaybı yaşadı ve 5 bin dolar seviyesine dayadığı merdiveni şimdilik geri çekti. Analistler Haziran ayı sonlarında 1.900 dolar seviyesinde olan ETH’nin, şimdilerde 5 bin doları aşma ihtimaline odaklanıyor.

Ethereum, ATH Sonrası 5 Bin Dolar Beklentisi Oluşturdu

ethereum fiyatlari

Analistler, yükselen trend çizgisinin Ekim ayı başından bu yana Ethereum fiyatındaki artışları tetiklediğini ve artık daha geniş bir kanal aralığının parçası olduğunu dile getiriyor. Analistlere göre EH’nin en az direnç gösterdiği yol, kanalın üst trend çizgisindeki geri çekilmelere rağmen yukarı yönlü gerçekleşti ve çeyrekten bu yana %38’in de üzerine çıktı. Son dönemlerde görülen yükselen trend çizgisi, ETH fiyatında 4 bin 870 doların görülmesini sağladı ve piyasalar da ETH adına 5 bin dolar bölgesi için bir beklentiye girdi.

ETH’de Olası Düşüş Senaryoları

Piyasanın başarılı analistlerinden MacroCRG, son fiyat düşüşünü takip eden yükselen trend çizgisinin destek olarak tutulabileceğini ve ETH’nin de bu sayede sıçrama yapabileceğini düşünüyor. Öte yandan bir diğer popüler analist Pentoshi de ETH’den bir toparlanma bekliyor ancak Pentoshi, yükselen trend çizgisinin altındaki düzeltmelerin de göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyor. Popüler analist Pentoshi, bu olası düzeltmelerde 4 bin dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabileceğini ifade ediyor.

McGlone Kısa Vadede ETH’de Yükseliş Bekliyor

ethereum fiyatlari

Bir diğer yandan piyasaların ünlü analisti, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone ise geçtiğimiz hafta ATH bölgesi gelmeden önce ETH’den 5 bin doları beklediğini dile getirmişti. McGlone, portföylerin Bitcoin ve Ethereum olmadan biraz çıplak göründüğünü ve artık artan enflasyon endişeleri ile yatırımcıların BTC ve ETH’ye olan ilgilerinin artacağını düşünüyor. Analiste göre bu durum da kısa vadede 5 bin dolar seviyesine bir yükselişi tetikleyebilir.