• BITCOIN/TL
  2152934,309
  % 1,75
 • ETHEREUM/TL
  99834
  % 5,12
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 1,22
 • BITCOIN CASH/TL
  15455.42,660
  % 7,50
 • LITECOIN/TL
  2701.47
  % 2,03
 • COSMOS HUB/TL
  278.83
  % 1,37
 • CARDANO/TL
  15.56
  % 4,10
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,22

Ethereum 4 bin Doları Aştı! Yükseliş Devam Ediyor!

Ethereum 4 bin Doları Aştı! Yükseliş Devam Ediyor!

Ethereum 2021 senesi 10 Mayıs itibariyle 4 bin dolarlık fiyatın üzerine çıktı. Pazartesi günün ilk saatlerinde 4 bin doları aşan ETH, yükselişi grafikler üzerin de sürdürüyor. 4.119 dolar seviyesinde bulunan ETH, 3 bin dolarlık fiyatı kırdığı tarihten 1 hafta sonra ikinci etkili yükselişini gerçekleştirdi.

Analistler ETH’yi Ele Aldılar!

binance

Analistler 3 bin dolarlık fiyat ardından 1 hafta gibi kısa bir sürede 4 bin dolar üzerine yerleşen ETH Coin’i ele aldılar. Analistler bu artışın kurumsal yatırımcı kitlesinden gelen alım talepleri ardından kayda geçtiğini belirttiler. Artışın ise şuan için kısa vadede devam etmesini beklediklerini açıkladılar. Analistler, bu fiyat artışında ETH geliştiricilerinin güncelleme kararlarının da etkili olduğunu belirttiler.

Coinbase’den ETH Açıklaması Geldi!

Yaşanan son gelişmeler kapsamında Coinbase kurumsal müşterilerine 2021 yılının Nisan ayı biterken 30 milyon dolarlık Ethereum satışını yaptığını ifade etti. Bu açıklama ardından analistler işlemin yükseliş trendini devam ettirebilecek bir faktör olduğunu vurguladılar. Diğer yandan, yatırım firmalarının şuanda13,9 milyar dolarlık ETH ve türevi ürünleri yönettikleri gündeme yansıyan bilgiler arasında yer alıyor. Analistler tüm bu bilgilerin yükseliş trendini beslediğinden söz ediyorlar.

DeFi Protokolü ve ETH Bağlantısı

Analistler Avrupa Yatırım Bankası’nın da 120 bin dolarlık tahvil ihracını ETH’ye yapacağını belirttiler. Bu haberin gündeme 10 Mayıs itibari ile yayılması ardından ETH için daha net bir yükseliş tablosu çizilebildi. Analistlere göre 4 bin dolarlık fiyatın üzerine çıkışı getiren temel faktör, DeFi protokolüne dair yaşanan olumlu gelişmeler ve büyümeler oldu.

DeFi’de yer alan merkeziyetsiz finansal işlemlerin yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gördükleri biliniyor. Çevrimiçi cüzdanlarda coin bırakarak yeni pasif kazançları elde etmek, coin kredisi vermek yatırımcılara cazip geliyor. Analistler, DeFi protokolünde genişlemeye yönelik her olayın, ETH fiyatlarını desteklediğini açıklıyorlar.

Güncellemeler ETH fiyatını Besliyor!

Analistler ETH’nin 4 bin dolar üzerinden fiyatlamasında yeni güncellemelerinde etkisinin olduğunu belirttiler. Ethereum için gerçekleştirilecek olan EIP 1559 güncellemesinin duyurulması ile birlikte fiyatlarda artış yaşandığı vurgulandı. Bu güncelleme ardından ise ETH 2.0 EIP 1559 güncellemesinin yapılacağı açıklandı. Her iki güncelleme duyurusu ardından kurumsal şirketlerin ve bireysel yatırımcıların ETH alımına yöneldikleri görüldü.

Güncellemeler Neyi Değiştirecek?

Analistler güncellemelerin ETH ağını daha verimli bir konuma getireceğini belirtiyorlar. Gas ücretleri ve gecikme sürelerinin güncellemeler ardından ortadan kalkacağını düşünüyorlar. Ağa hız kazandıracak ve ölçeklendirilebilirlik sorunlarına çözüm olacak güncellemelerin fiyat artışını destekledikleri vurgulanıyor.