• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH’dan Beklenen Hamle Geldi, Fiyatı Rekor Kırdı!

ethereum nasil alinir satilir

Piyasa hacmi açısından en büyük altcoin olan Ethereum ETH için önemli bir gelişme yaşandı. Uzun zamandır analistlerin dikkat çektiği fiyata bu sabah itibariyle ulaşan ETH bu sayede rekorunu da kırmış oldu. Ralli başladığından beri pek çok ünlü yorumcu ETH fiyatı için ilk hedef olarak 3000 dolar bandını işaret ediyordu. Bu seviyeye çok yavaş şekilde hareket etmiş olsa da ETH sonunda bu fiyat bandını yakaladı ve halihazırda 3148 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu da kırmış oldu. Şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviye olan bu seviye ile ETH farklı bir ralliye de girmiş oldu.

ETH grafiğine bakıldığında ise yükselişin son derece verimli olduğu görülüyor. Analistler birimin sağlıklı bir yükseliş kaydettiklerini açıklarken aynı zamanda yükselişin temellerinin de sağlam olduğuna dikkat çekiyorlar. Bu önemli yükseliş ile yatırımcılarını da sevindiren ETH bulunduğu grafik çizelgesinde yükselme potansiyelini koruyor.

ETH İçin Tarihi Rekor Geldi

ethereum

ETH yaşamış olduğu son yükselme ile birlikte sadece fiyatını değil aynı zamanda toplam piyasa değerini de önemli ölçüde arttırmış oldu. Dünyaca tanınan ünlü kuruluşlar Walt Disney ve Bank of America gibi pek çok kurumu toplam piyasa değeri olarak geride bırakan ETH 352,6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Analistler bu yükselme ile birlikte birimin kazandığı önemli değere işaret ederlerken aynı zamanda bir kısım analist de yakın zamanda ETH’un BTC fiyatını geçebileceği savlarını yinelediler. Şimdilik kısa vadede BTC fiyatını geçmesi pek olanaklı görülmese de kimi yorumculara göre ETH yükselme potansiyelini koruması halinde fiyatını önemli ölçülerde arttırabilecek ve BTC fiyatını da geçebilecek.

ETH Fiyatlarında Neden Yükselme Yaşanıyor?

ethereum

ETH fiyatlarında söz konusu önemli yükselme için ise birden fazla sebep bulunuyor. İlk olarak kurumsal yatırımcıların dikkatini son zamanlarda daha çok çekmeye başlamış olan birim bu sayede fiyatlarını da yükseltiyor. Özellikle BTC’nin son zamanlarda istenen performansı göstermemesi üzerine kurumsal yatırımcılar BTC’den çıkış yaparak farklı kripto paralara yöneliyorlar. Bu kripto birimleri içinde en önemlilerinden sayılan ETH ise ekosistemi açısından en çok tercih edilen birim olarak görülüyor. Yakın zaman öncesinde Goldman Sachs gibi önemli bankacılık kuruluşları ile işbirliği içinde olduğunu da açıklayan ETH’un yakın zamanda ETH Blockchain’i üzerinde 121 milyon dolar değerinde dijital tahvil çıkarılma çalışmaları da hız kazandı. Temmuz ayında beklenen ETH 2.0 güncellemesi de yine ETH altyapısı için çok önemli kabul ediliyor.