• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH’da Artış Sonrasında Borsalarda Aktarım Düştü

ETH’da Artış Sonrasında Borsalarda Aktarım Düştü

Altcoinler arasında lider olan ve toplam kripto sektöründe de ikinci sırada bulunan ETH dün yaşamış olduğu önemli yükselişini sürdürüyor ve piyasada genel kırmızı hava hakimken yeşilde kalmayı başarıyor. ETH’un bu uzun süredir beklenen yükselme potansiyeli yatırımcıları için önemli avantajlar oluşturuyor. Mayıs ayına rekorla başlayan birimin uzun süredir 3000 dolar bandına ulaşması bekleniyordu. Birim bu beklentilere yanıt vererek sadece 3000 dolar bandına ulaşmak ile kalmadı, fiyatını 3200 dolar bandına kadar çekebildi. Bu kapsamda bazı yorumculara göre fiyatın ilerleyen günlerde çok daha fazla artış göstermesi de bekleniyor. Bu beklentileri doğru şekilde karşılamak için de ETH yükselme grafiğinde olumlu işaretler görülüyor.

Ancak bu yükselişin yanında kripto para borsalarına aktarılmakta olan ETH miktarına bakıldığında yatırımcılar için bir tehlike söz konusu oluyor. ETH fiyatlarının artmaya başladığı birkaç gün öncesinden beri borsalara ETH akışında ciddi oranlarda düşüş söz konusu. Bu durum daha önceden yatırım yapmış olanlar için avantaj yaratırken yeni yatırımcılar için ise dezavantaj oluşturuyor.

Borsalarda ETH Akışında Önemli Gerileme

bitcoin borsasi

Kripto sektöründe yaptığı başarılı tahminler ile adından söz ettiren Colin Wu, bu durumu incelediği açıklamalar yaptı. Konu hakkında yaptığı açıklamalarda W, ETH’da yaşanan fiyat rekorunun borsalarda önemli bir düşüşü de beraberinde getirdiğini açıkladı. Wu tarafından yapılan açıklamalarda ETH fiyatında 3000 dolar seviyesinin üzerine artış yaşandığı anlarda kripto borsalarına gönderilmiş olan ETH miktarında önemli bir düşüş yaşandı ve yüzde 44 oranında gerileme meydana geldi. Çin’in en büyük kripto borsası olan Huobi de ETH ticari hacminin 1 milyar doların üzerine çıkmasıyla birlikte rekor kırdı.

ETH Fiyatında 3200 Dolar Bandı Görüldü

eth fiyat artisi

Diğer yandan ETH fiyatında Nisan ayında pek çok rekor kırılmış ancak istenen seviyeye ulaşma sağlanmamıştı. 1 Mayıs itibariyle ise yüzde 15 oranında artış yaşayan birim 3000 dolar bandına ulaştı ve tüm zamanların da rekorunu kırdı. Sadece 3000 dolar bandına değil 3200 dolar bandına başarılı bir şekilde gelen birim bu yüzden yatırımcılar için dikkat çekici bir birim haline geldi. Alınan verilere işaret eden Wu ise borsalara aktarılmakta olan ETH miktarlarında çok büyük bir düşüş yaşandığını belirtti. Bu durum yeni ETH almak isteyen yatırımcılar için büyük bir dezavantaj oluşturuyor. Aynı zamanda borsaların işlemlerini sürdürebilmeleri için de önem taşıyor. ETH fiyatlarında önemli yükselme görüldüğü için şimdilik yatırımcıların ellerindeki birimleri tuttukları bu sayede anlaşılıyor.