• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH London Hard Fork Yapıldı! Buterin ve Analistler Konuştu!

bitcoin ve ethereum fiyatlari

Ethereum’un uzun süredir beklenen güncellemesi artık yapıldı. EIP-1559’da kapsayan güncelleme ardından Buterin ve birçok ünlü analist açıklama yaptılar. Geliştiriciler ise ayrıca görüşlerini belirttiler.

Buterin güncellemenin yapıldığını ifade ettikten sonra, başarılı bir süreç yaşandığını söyledi. Uzun süredir beklenen London Hard Fork’unun gerçekleşmesi ardından ETH 2.0’ın önünde yer alan engellerde kalktı. Güncelleme ardından aktarımda kullanılan ETH komisyonlarının azalması ise daha stabil işlem komisyonlarının oluşmasını sağlayacak. Proje ağlarında yapılan büyük güncellemeler genel olarak sorunlar çıkarabiliyor, ancak geliştiriciler bu güncellemede korkulanın olmadığını ve sürecin sorunsuz işlediğini açıkladılar.

Buterin’den Geliştirmeye Yönelik Açıklama!

Güncelleme sonrasında açıklamalarını gündeme taşıyan Buterin, London Hard Fork’u başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini,  ETH 2.0 geçişi konusuna son derece güven duyduğunu ve ağdaki enerji tüketim oranının ile ilerleyen sürede %99 oranında düşeceğini açıkladı.

Ethereum ağı için son derece önemli olan bu güncelleme, analistlerinde belirttiği gibi Ethereum’ın kırmızı trend çizgisinden saparak yeşil alanda işlem görmesine sebep oldu. Ethereum güncelleme ardından fiyatını yükseltti. Geliştiriciler ise güncellemeyi erken bir dönemde yapmış olmalarına rağmen 2022 senesine kadar tam olarak oturabileceğini belirttiler.

Analist Swope Ethereum’u BTC ile Karşılaştırıyor!

bitcoin in son fiyati

Ethereum London Hard fork ardından Ethereum hakkında görüşlerini sunan ve onu BTC ile karşılaştırmaya devam eden Tyler Swope gündemde yer alıyor. Ünlü analist Swope, BTC’lerini sattığını ve kripto para piyasasının en güçlü ikinci kripto parası olan ETH’yi satın aldığını belirtti. Analist Ethereum’un yüksek bir artış potansiyeline sahip olduğunu savunuyor.

Analist Bitcoin’in 42 bin dolarlık alana yükseliş yaptıktan sonra %7 oranındaki ilk düşüş ardından 39 bin dolara indiğini, bu süre zarfında ise ETH’nin çok daha iyi bir performans gösterdiğini savundu. Analiste göre ETH, aktif cüzdan sayısı, işlem ücretlerinin ödenmesi, artış oranı- yüzdesi açısından Bitcoin’in önünde yer aldı. Analist, 39 bin dolara gerileyen BTC yanında 2.450 dolardan 2.650 dolara çıkan bir ETH’nin görüldüğüne dikkat çekti.

Swope, Ethereum’un EIP-1559 güncellemesinden sonra dalgalanabileceğini ve BTC’nin piyasa değerini tersine çevirmek için ise bir süre ardından yükselişe gidebileceğini açıkladı. Ters düz etme teorisinden söz eden ünlü analist, Ethereum’un fiyat açısından değil ancak diğer teknik açılardan BTC’yi zaten ters düz ettiğine inanıyor.

Ünlü analist, Blockchain yerleşmesi açısından Ethereum’un Bitcoin’in önünde olduğunu açıkladı. Swope açıklamasında“ Ekonomik faaliyetler açısında ETH, BTC’nin çok önünde. ETH, NFT’ler ve Defi ile birlikte çalışıyor bu ise ona yüksek ekonomik aktivite sağlıyor ve Blockchain yerleşmesi çok daha yüksek.“ dedi.

Bitcoin ve ETH Fiyatında Son Durum

bitcoin ve ethereum fiyatlari

Bugün saat 10:19 olduğundan Ethereum %3.44 oranında değerlendi. Değer kazanımı ardından ETH fiyatı 2.770 dolar seviyesine çıkış yaptı. Bitcoin ise aynı dakiklarda %4.59 değer kazanımı ile 40.824 dolar seviyesinden fiyatlandı. Bitcoin belirli bir süre ardından 39 bin dolarlık düzeyin üzerine tekrara çıkış yapmayı başardı.