• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH Kurucu Ortağı Buterin, SHIB Satışıyla Dikkatleri Çekti!

ETH Kurucu Ortağı Buterin, SHIB Satışıyla Dikkatleri Çekti!

Elon Musk ardından kripto para sektörünü sert şekilde etkileyen adımlardan birini Vilatik Buterin attı. Ethereum kurucu ortağı Buterin, SHIB adlı kopya DOGE projesinin kurucusu olan kişi tarafından kendisine iletilen milyarlarca dolarlık SHIB’in bir kısmını sattı ve diğer bir kısmını ise başkalarına gönderdi.

SHIB kurucusu ise bu işlemi “projenin tek zayıf noktası“ şeklinde tanımladı. Çünkü o gün Buterin’in yaptığı satış ile oluşan kötü imaj SHIB Coin fiyatının düşüşüne sebep verdi. Vilatik Buterin 1 milyar dolar değerinde SHIB Coin’i bir hayır kuruluşuna bağışlarken, 60 milyon dolarlık SHIB Coin miktarını ise sattı. Bu rağmen hesabında hala 6,7 milyar dolarlık SHIB Coin olduğu görülen Buterin, cömertliğini konuşturarak tüm miktarı yaktı.

Vilatik İşleme Not Ekledi!

shiba coin nedir

Vilatik, işleme iliştirdiği bir not ile adından söz ettirdi. Notta neden böyle bir işlem yaptığını açıklama gereği duydu. Ünlü isim, köpek token’ı topluklarının kısa süre önce gerçekleştirdikleri bağışı cömert bir şekilde karşıladığını bunun kendisini etkilediğini belirtti. Ortak paydada kazanca odaklanan projeleri destekleyeceğini belirtti. Ancak bunlara rağmen SHIB Coin’leri satmayı tercih etini, barış için ise yakıma gittiğini açıkladı. Buterin yaptığı SHIB Coin yakımı ardından piyasanın yönünün değişmesine sebep oldu.

MUSK ve Butterin Savaşları!

Son günler içinde hem Buterin hem de Musk kripto para piyasasında büyük rol oynuyorlar. Her sözleri ve hareketleri piyasada yankı uyandırıyor. Bunun üzerine Musk VS Elon savaşları altında gündem maddeleri arka arkaya geliyor. Ancak Buterin, son hamlesi olan SHIB Coin yakma hareketi ile hem Elon Musk’a hem de SHIB destekçilerine zeytin dalı uzattı.

SHIB Coin Etkilerden Kurutuluyor!

17 Mayıs 2021’de SHIB Coin fiyatları ele alındığında ise değer kaybının bir süre etkisini devam ettirdiği açıklandı. Ardından CoinmarketCap verilerine göre 0.0000161 dolar seviyesinde olan SHIB Coin saatler 15:16’yı gösterirken %0.21’lik değer kazanımını tabloya aldı. Analistler Buterin’in satışları ardından SHIB Coin fiyatının 0.000012 dolar bandına kadar çekildiğini belirtmişlerdi. Bu duruma bağlı olarak SHIB Coin bir nebze de olsa toparlanma yoluna girerken 17 Mayıs’ta değer kazanımını tekrara tabloya aldığını aktardılar.

Elon Musk SHIB Coin’i Destekliyor!

shiba coin nedir

Elon Musk Buterin’in aksine daha ilk adımda SHIB Coin’i desteklediğini açıkladı. Onun önemli bir kripto para birimi olacağına inanıyor. DOGE Coin için sergilediği yakınlığı SHIB Coin’e gösteriyor. SHIB Coin değer kazanımı %0.21’lik değer kazanımı ile yükseliş trendi içinde yer alıyor.