• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH Hafta Bazında Yüksek Performans Yapsa da Bugün Düşüşte!

ETH Hafta Bazında Yüksek Performans Yapsa da Bugün Düşüşte!

Ethereum tüm zamanların rekor seviyesi olarak görülen fiyatından uzakta işlem görse de büyük yükseltmenin öncesinde iyileşme sürecinden geçiyor.

Ethereum fiyatı bugün erken saatlerde 2.600 dolar seviyesine ulaştı. Ethereum aynı zamanda son 24 saat içinde %5.59 oranında ve bu hafta genelinde ise %21.77 oranında değer kazandı. Bitcoin fiyatı ele alındığındaysa, dünden bu yana sadece %0.26 oranında değer kazanımı kayda geçti ve fiyat erken saatlerde 41.5522 dolara çıkış yaptı.

Ethereum’un piyasa değeri şu anda 304 milyar dolar dolar seviyesinde seyrediyor ve lider kripto para Bitcoin’in 779 milyar dolarlık piyasa değeri ardından ikinci sırayı koruyor. Global kripto para piyasasında toplam değer 1.70 trilyon dolarda seyrediyor.

Londra Yükseltmesi Artış Getirir mi?

ethereum blok zinciri

Ethereum için gündeme gelen fiyat yükselişinin önemli bir kısmı 5 Ağustos tarihindeki Londra Yükseltmesine bağlı olarak gündemde. Londra Yükseltmesi, Ethereum madencilerine verilecek olan ödemelerin belirli bir kısmını yakmayı hedefleyen EIP-1559 kodunu kapsıyor.

Ethereum büyümesinde günümüzde tüccarların toplamda 71.5 milyar dolarlık varlık kilitledikleri ve DeFi merkeziyetsiz alanın yükselişine yardımcı oldukları biliniyor. Diğer yandan CryptoPunk benzeri NFT projeleri ise ETH’nin yükselişine sene başından bu yana ciddi bir şekilde katkı sundular.

Bitcoin fiyatı 2 Ağustos’un erken saatlerinde tabloya bakıldığında dünden buyana sadece %0.26 oranında değerlendi. Bu artış ardından 41.522 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. Bitcoin hafta geleninde ele alındığında ise %21.2 oranında değer kazanımı gerçekleştirerek oldukça önemli bir performansı tabloya almıştı.

Cuma gününde türev borsası Deribit’te 1.5 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi doldu ve yatırımcılar iyi bir indirim elde ettiler. Uzman analistlere göre bu işlemde fiyat artışına katkıda bulunmuş olabilir.

Bitcoin ve ETH Düştü!

Lider kripto para BTC değer kazandığında piyasanın geri kalan kısmı da onunla birlikte değer kazanımına giriyor. En önemli ve en büyük 10 kripto para biriminin neredeyse hepsi dünden bu sabaha yeşil alanda seyrettiler. Dokuzuncu sırada yer alan en büyük kripto para Polkadot ise bir gece içinde %11 ve geçen haftanın tamamında ise %30 oranında değerlendi. Artışların arasında sivrilen tek coin %0.7 oranında düşüşü yapan Dogecoin oldu.

Bugün saat 09:29 olduğunda Bitcoin %4.89 oranında değer kaybını yaparak yatırımcıları bir kez daha şaşırttı. Fiyatı ise 39.721 dolara kadar hızla geriledi. Yeni dirençleri aşmayan BTC 2 Ağustosta değer kaybının içerisine giriş yaptı. Aynı anda Ethereum’da bu değer kaybından etkilendi ve %1.85 düşerek 2.560 dolar seviyesinden fiyatlandı.

Polkadot Coin Düştü!

polkadot nedir

Dün geceden sabah saatlerine gelinirken yeşil bölgede seyreden kripto paralar saat 09:29 ve sonrasından yeniden kırmızı bölgede işlem görüyorlar. Fiyat dalgalanmaları tekrar öne çıkarken Polkadot Coin ise %4.23 oranında değer kaybını yaparak 17.75 dolara kadar yaptığı inişle şaşırtıyor.