• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

ETH Güncellemesine Kısa Zaman Kaldı! Her Sene 1 Milyon ETH Yakımı!

ETH Güncellemesine Kısa Zaman Kaldı! Her Sene 1 Milyon ETH Yakımı!

Ethereum Londra güncellemesini başlatmak için hazırlanıyor. 4 Ağustos’ta gerçekleşecek olan güncelleme en yüksek oranda madencileri etkileyecek. ETH ekibi, Londra güncellemesi için kolları sıvıyor.

Ağustos tarihinde yapılması planlanan güncelleme madencileri yakından ilgilendiriyor. Bitcoin 30 bin dolar düzeyinde yer alan kritik desteğin altına düşüş yaptı. Daha öncesinde ise 23 Haziran’da kısa bir süre boyunca 30 bin dolardan işlem görmüş ardından 34 bin dolar düzeyine çıkış yapmıştı. Bitcoin %5.5 değer kaybı yaparak 29 bin dolar bölgesine indi ve piyasayı da olumsuz yönde etkiledi.

Ethereum Geliştiricilerinin Gündeminde Güncelleme Var!

ethereum

Altcoin piyasasına bakıldığında ortalama değer kaybı, %10 üstüne çıkış yaptı. 4 Ağustosta Londra güncellemesi ile tanışacak olan Ethereum ise %7.65 oranında değer kaybederek 1.731 dolardan işlem gördü.

Ethereum’un geliştiricileri şu sıralar piyasadan daha fazla oranda güncellemenin getireceği yeni dinamikleri kafaya takıyorlar. Londra güncellemesi ile beraber madencilerin gelirlerinin bir bölümü ana ağa aktarılacak ve ardından yakılacak. Belirli kripto para uzmanları Ethereum güncellemesinin ortaya çıkaracağı yeni sistemin senede 1 milyon ETH yakılmasına neden olacağını açıklıyorlar. Bu yolla sistemde oluşan deflasyonist modelin fiyata olumlu yansıması bekleniyor.

Londra Güncellemesi Ana Ağa Eklenecek!

Kripto para piyasasında fiyatlar açısından kan kaybı devam ederken, Ethereum blok zincir ağı ise gelişim sürecinin basamaklarından biri olarak bilinen Londra güncellemesine başlamak için gün sayıyor. Test ağlarında daha önce denemesi gerçekleştirilen Londra güncellemesinin büyük bir kısmı ise ana ağa eklenecek. Daha öncesinde ağa eklenebileceği ifade edilen zorluk bombası ile ilgili güncelleme ise Ağustos tarihine yetişmeyecek ve Eylül ayında yapılabileceği duyuruldu.

Ethereum’un yeni güncellemesinde en çok tartışmaya sebep olan durum, madencilere verilen işlem ücretleri ile bağlantılı oldu. Kripto para madenciliğinin konusu olan Proof of Work yani iş kanıtı onaylama modelinden, madencilere gereksinimi olmayan hisse kanıtı Pos modeline geçiş yapacak olan Ethereum bu geçiş sonrasında çok daha ez enerji tüketebilmeyi hedefliyor. Bu aşmaları eleştiri yağmuruna tutan bir kesim ETH madencisi ise yeni bir ETH hard fork’ü oluşturarak madenciliğe devam etmeyi düşündüklerini açıkladılar.

CoinMonk ETH Yakımı Hakkında Bilgi Sundu!

btc nedir

Londra güncellemesi sonrasında güncel sistem üzerinde madenciler için ayrılan işlem ücretlerinin belirli bir bölümü ağa aktarılacak ve yakılacak. Blok zincir teknolojisine yönelik eğitimleri sunan CoinMonk, Londra güncellemesinin senede 1 milyon ETH yakımına sebep olabileceğini ve bu işlemin ise toplam arzın ortalama %1’ine denk geldiğini ifade etti.

ETH’nin güncellemeleri Grayscale’nin de konusu oldu. ABD hükümetine BTC ETF’leri hakkında uyguladığı baskılar ile adından söz ettiren Garyscale daha öncesinde ise ETH deflasyonu ile ilgili gerçekleştirdiği bir çalışmayla gündeme geldi. Çalışma sonuçlarını sunan kuruluş, deflasyonist dinamiklerdeki artışın ETH fiyatını yüksek derecede artıracağını düşünüyor. Raporu yayınlaması ardından ETH ise %180 değer kazanımı yapmış ve 4.385 dolar seviyesine gelerek rekor kırmıştı. ETH 21 Temmuz’da saatler 08:14’ü gösterirken %6 üzeri değer kaybederek 1.855 dolara iniş yaptı.