• BITCOIN/TL
  2133563,704
  % 0,72
 • ETHEREUM/TL
  115761
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  16.18
  % -0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12841.27,490
  % 0,75
 • LITECOIN/TL
  2441.65
  % 1,12
 • COSMOS HUB/TL
  226.9
  % 0,97
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 0,69
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,92

Eski Kripto Eleştirmeni Artık Kripto Yatırımcısı!

Eski Kripto Eleştirmeni Artık Kripto Yatırımcısı!

Kripto para piyasaları Aralık 2020’de çok ciddi bir ralliye sahne oldu ve bu rallide Bitcoin (BTC) öncülüğünde neredeyse tüm kripto para birimleri çok ciddi değer artışlarıyla karşılaştı. Piyasanın bu büyük ralliye sahne olmasının arkasında ise birçok faktör bulunuyor. Ancak hemen hemen herkes, bu faktörler arasında en etkili olanının, kurumsal şirketlerin kripto para yatırımı yapmaya başlaması olduğunu düşünüyor. Zira ilk olarak dev teknoloji şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin almasıyla birlikte başlayan kurumsal yatırımlar, piyasaya daha fazla bireysel ve kurumsal yatırımcının girmesini sağladı. Ancak yine de kripto para piyasalarında kurumsal yatırımcıların henüz başlangıç aşamasında olduğu da biliniyor. Bu nedenle de ilerleyen dönemlerde kurumsalların kripto varlık yatırımlarının artacağı düşünülüyor.

O’Leary’nin Portföyünde BTC ve ETH Bulunuyor

bnb coin

Kurumsalların henüz Bitcoin’e alışma aşamasında olduğu süreçte, altcoinler de artık kurumsalların radarına girmeye başladı. Eski bir kripto para eleştirmeni olan Kanadalı iş insanı Kevin O’Leary de son dönemlerde kripto para yatırımlarını açıklamaya başlayan ünlü isimler arasına dahil oldu. Kripto para yatırımlarını açıklayan O’Leary, ayrıca başta Bitcoin ve Ethereum (ETH) olmak üzere tüm kripto paralara hayran olduğunu ifade etti. Anthony Pompliano ile gerçekleştirdiği röportajında fikirlerini dile getiren O’Leary, git gide benimsenmesi artan bu yeni varlık sınıfının benimsenmesinde nelerin rol oynadığına da değindi.

Kevin O’Leary: “Bu Varlık Sınıfının Bir Yere Gittiği Yok”

Daha önce kripto para eleştirmeni olan Kevin O’Leary, kendisinin bu adımı atmasında küresel anlamda yaşanan pozitif denetim mekanizmalarının artışının etkili olduğunu söyledi. Ünlü iş insanı, kimliğinden dolayı kripto para gibi denetimlerin olmadığı ya da eksik olduğu alanlarda herhangi bir iş yapmıyordu. Denetleyici kurumların kripto para sektörünü bir varlık sınıfı olarak kabul etmesinden sonra denetlemelerini de artırmasıyla sektöre girdiğini ifade eden O’Leary konuya ilişkin olarak “Bu varlık sınıfının bir yere gittiği yok. Hala bu sektörün çok erken aşamalarında bulunuyoruz. Zaman geçtikçe ben de daha fazla ilgi göstereceğim.” sözlerini dile getirdi.

O’Leary’nin BTC ve ETH Dışında da Yatırımları Bulunuyor

Kripto para eleştirmeni olduğu dönemlerde kripto varlıklar için “çöp” diyen Kevin O’Leary, artık portföyünün %3’ünün Bitcoin ve Ethereum’dan oluştuğunu ifade etti. Portföyünde sadece BTC ve ETH olmadığını, başka varlıkların da olduğunu söyleyen Kevin O’Leary, bu konuya ilişkin detaylı bir bilgi vermedi. Ancak O’Leary, yatırımlarının %7’lik kısmını genel anlamda kripto paralara ayırdığını dile getirdi. Portföyün kripto paralarla çeşitlendirilmesi konusunda konuşan O’Leary, konuya ilişkin olarak “Bitcoin ve Ethereum’un da ötesine geçtim. Şu anda USDC üzerinde oldukça büyük bir pozisyonum var. Ayrıca şu anda aklımda planladığım bazı diğer kripto varlıklara da geçiş yapıyorum.” dedi.

O’Leary “Temiz” BTC Alabileceğini Söyledi

altcoin nedir

Ünlü iş insanı, son dönemlerdeki madencilikle ortaya çıkan çevresel kirlilik endişelerine ilişkin olarak da açıklamalarda bulundu. O’Leary, rüzgar enerjisi ve fazla doğalgaz enerjisiyle üretilen BTC’leri satın alabileceğini ifade etti.