• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

EOS Firması Block.one’ın CEO’su, EdenOS Hakkında Detayları Duyurdu!

eos coin nedir

Geçtiğimiz haftalarda 10 milyar dolarlık yatırım alan ve EOS açık blokzincir altyapısını kullanacak olan Bullish Global isimli kripto para borsasının temelini atan Block.one firması kurusucu Blumer, EdenOS platformuyla işin detaylarını paylaştı. Blumer EdenOS projesi ile ilgili bilgileri kripto dünyasına açıkladı.

Blumer EdenOS Projesi Hakkında Neler Söyledi!

eos coin nedir

Açıklamasına EOS.IO tabanlı EdenOS projesi ile yakından ilgilenen kullanıcıları tebrik ederek başlayan Blumer, bu denemenin merkeziyetsiz yönetim sisteminde yeni fırsatları doğuracağından söz etti.

Blummer açıklama yaparken,“EdenOS’un başarılı ilk denemesi hakkında EOS topluluğunu tebrik ediyorum. Zincir üzeri hiyerarşi ile ilişkili olarak demokrasi yönetim sistemine daha çok dahil olmak, şeffaflık hedefini güden yeni amaca yönelik heyecan verici bir keşiftir.“ dedi.

Oylama Resmen Başladı!

Ortalama 10 gün öncesinde, Block.one eski CTO’su Daniel Larimer, geliştiricilerin EdenOS’a uyarlanan bir test ağında alfa demosu hazırladıklarını duyurmuştu. EdenOS’un hazır olması ardından da sisteme davet süreci etkin hale gelmiş oldu. 13 Mayıs tarihinde açılış oylamasının ise resmen başladığı açıklandı.

Projede Amaç Demokrasiyi Öne Almak!

Kullanıcılar şiddet kullanımını geri plana atan ve barışçıl bir mantıkta koordinasyon sağlamak amacı ile tasarlanan EdenOS ile fraktal demoktarik yönetim yapısının kripto sektöründe yer almasına öncülük edecekler. EdenOS’un yeni ekosistemi işlemlerde EOS.IO platformunu ve uygulama içi ihtiyaçlarda ise EOS kripto para birimini kullanmayı öne alacak.

Pozitif Gelişmeler Fiyatı Destekledi!

eos coin nedir

Pozitif gelişmeler ardından EOS Coin’in son durumu ele alındığında ise 18 Mayıs 2021’de EOS Coin değer kazanımı görülüyor. EOS Coin 18 Mayıs’ta sabah saatlerinde %6.73’lük fiyat artışını yaparak 9.61 dolar seviyesine çıkış yaptı. Aynı anda BTC fiyatlarında ise %1.02’lük değer kazanımı tabloda yer alıyor. Sabah saatlerinde EOS Coin’in 24 saatlik fiyat değişimi oranı %5.98 artışı kayda alırken, 0.5478 dolarlık yükseliş tabloya geliyor. CoinMarketCap verilerine EOS Coin piyasa sıralamasında ise 21. sırada yer alıyor.

Analistler, EdenOS için uyarlanan alfa test ağı hakkında gelişmelerin gündeme yansıması ardından, EOS’un değer kazanımına geçtiğini ifade ettiler. Diğer yandan EOS.IO platformuna geçişin doğrulanması ile birlikte fiyat artışının bir kez daha beslendiğini ifade ettiler. Analistler kripto paralar için gündeme yansıyan pozitif gelişmelerin ve iş, isim ortaklı konularının değer kazanımlarını orta vadede güçlendirdiklerini belirtiyorlar. Bu yüzden EOS Coin’in 2021 ikinci yarısında yakından takibe alınması gerektiğini düşünüyorlar.