• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

En Büyük Balinalar ETH Alımı Yaptılar! Cüzdanlarda 10 bin ETH!

En Büyük Balinalar ETH Alımı Yaptılar! Cüzdanlarda 10 bin ETH!

Yakın dönemde yayınlanan analiz verilerine göre, kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto parası Ethereum’un en büyük cüzdanları şu anda toplam ETH’nin ortalama %40’ını ellerinde tutuyorlar. Bu işlem üzerinden ise ETH fiyatı ortalama 2.700 dolara yaklaşabilir.

Popüler veri şirketi olan Santiment, kripto para sektörünün önemli balinalarının son dönemde Ethereum satın alımına aktif bir şekilde yöneldiklerini açıkladı. Bu açıklamayı bir Tweet üzerinden yapan şirket, büyük çaplı ETH alımlarının kripto para piyasası pazarında Pazar günü 2.691 dolarlık ETH fiyatının görülmesine sebep olduğunu belirtti.

Santiment ETH Alım Verilerini Açıkladı!

ethereum nedir

Santiment veri firması tarafından gündeme sunulan bilgilere göre, analiz tablosunda en büyük balina hesaplarının yani milyonerlik seviyesinde olanların, ikinci en büyük kripto para ETH’ye rağbet ettikleri görüldü. Ethereum’un toplam arz miktarının %39.2’sinin bu büyük cüzdanlarda yer aldığı açıklandı. Firma, 12 Mayıs 2021 tarihinden buyana neredeyse 3 aylık süre içinde ETH arzının en büyük kısmının cüzdanlara yöneldiğini vurguluyor. Bu milyoner cüzdanların her birinin 1.000 ile 100.000 ETH tuttukları gündeme yansıdı.

Kripto para piyasasının en güçlü ve en popüler ikinci kripto para birimi olan ETH’nin son günlerdeki yükselişinde Ethereum Proof of Stake algoritmasına geçiş planlarının da etkili olduğu ifade edildi. Ek olarak, Ethereum yakın sürede 6 yaşına bastı ve bu doğum günü fiyatları da hareketlendirmeyi başardı. Blockchain’in genesis bloğu 30 Temmuz 2015’te piyasada yer almıştı. Ethereum artık 6 yaşında ve güçlenmeye devam ediyor.

Ethereum Fiyatında Son Durum Nasıl?

Bugün Ethereum fiyatı saat 16:00’ı gösterdiğinde dalgalanmaya devam etti. Oldukça düşük oranlı bir değer kaybı içinde olan ETH, %0.19 fiyat gerilemesi ile 2.592 dolar seviyesinden işlem gördü. Analistler son 24 saat içinde Ethereum’un grafiğe yansıttığı en iyi performanslı fiyat değerinin 3.695 dolar olduğunu ve dip fiyatın ise 2.511 dolar olarak geldiğini açıkladılar.

Ethereum ,çin gelişmeler 2021 sezonunun ilk günlerinden buyana deva ediyor. Buterin’in açıklamaları ve sürekli olarak yükseltme projelerinden söz etmesi yatırımcıların gündemini de hareketli kılıyor. Bildiğimiz gibi son gündem maddesi 5 Ağustos’ta kayda geçecek olan yükseltme olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum yatırımcılarını heyecanlandıran yeni gelişmenin daha düşük işlem ücreti, ideal arz ve daha deflasyonist bir ETH modeli ortaya çıkarması hedefleniyor.

Analistlerin ETH Beklentisi!

xrp coin nedir

Bugün ETH fiyatı üzerinden yaşanan dalgalanmaların sebebinin ise BTC’nin 40 bin dolar altına yaşadığı ikinci bir düşüş olduğu analistlerce belirtildi. Ancak bun rağmen balinaların Pazar’dan beri ETH alımına yönelmeleri ETH fiyatının sert bir düşüş yaşmasının önüne geçiyor. Balinalar ETH alımları ile 10.000 ile 1000.000 ETH’lik cüzdanlara sahip olmayı tercih ediyorlar. Analistler ise kısa vade ardından ETH fiyatların çarpıcı yükselişler gözlemlenebileceğini savunuyorlar.