• BITCOIN/TL
  2133563,295
  % 0,72
 • ETHEREUM/TL
  115761
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  16.18
  % -0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12841.27,409
  % 0,75
 • LITECOIN/TL
  2441.65
  % 1,12
 • COSMOS HUB/TL
  226.9
  % 0,97
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 0,69
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,92

Elon Musk’ın Üniversite Projesinde “Dogecoin” Detayı

Elon Musk’ın Üniversite Projesinde “Dogecoin” Detayı

Tesla ve SpaceX CEO’su, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, 2021 yılında sosyal medyadan yaptığı “kripto para” temalı paylaşımlarıyla piyasaların en popüler isimlerinden biri haline geldi. Özellikle Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak kripto para piyasalarının seyrini de belirleyen Elon Musk, uzun bir süredir ara verdiği kripto temalı paylaşımlarına geri dönüş sinyalleri vermeye başladı. Twitter’dan kısa süre önce “Teksas Teknoloji ve Bilim Enstitüsü” adıyla bir üniversite kuracağını açıklayan Elon Musk yeni haberini de duyurdu. Kendisini daha önce “Dogefather” ilan eden ve Dogecoin topluluğunun öncü ismi olarak görülen Musk’ın paylaşımından sonra DOGE fiyatı 0,257 dolar seviyesinden 0,287 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Elon Musk, DOGE Sahibi Öğrencileri Sevindirecek İmada Bulundu

bitcoin fiyatlari

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara bakıldığında, hayata geçirmeyi planladığı “Teksas Teknoloji ve Bilim Enstitüsü” isimli üniversitenin ücretleri Dogecoin olarak alınabilir. Musk, Twitter paylaşımında Dogecoin’i olan öğrencilere indirim yapabileceğini ima eden açıklamalarda bulundu. Bir süredir Dogecoin konusundaki paylaşımlarını oldukça seyrelten ve bir Shiba yavrusu sahiplenen Elon Musk, son dönemlerde bu paylaşımlarını sıklaştırmaya başladı.

Sadece DOGE Sahibi Öğrencilere Mi İndirim Olacak?

Söz konusu Elon Musk ve Musk’ın sosyal medya paylaşımları olunca, açıklamalar da şifreli birer ima özelliği kazanıyor. Doğrudan niyetini ya da planlarını açıklamayan Musk, bu yönde bir paylaşımda daha bulununca bazı sosyal medya kullanıcılarını farklı şekillerde de yorumlarda bulundu. Bu yönde düşünen kullanıcılara göre Elon Musk’ın hayata geçireceği üniversitede Dogecoin harici köpek temalı ve MEM tabanlı kripto para sahibi olan öğrenciler de indirimler alabilecek.

Elon Musk, Topluluğun Bir Kısmını Bir Araya Getirmek Mi İstiyor?

bitcoin fiyatlari

Elon Musk “Teksas Teknoloji ve Bilim Enstitüsü” üniversitesini kurmayı ve bu kurumun alanında en başarılı ve takdir edilecek üniversitelerden biri olmasını hedefliyor. DOGE topluluğu ile eğlendiğini daha önce de her fırsatta dile getiren Elon Musk, bu topluluğun bir bölümünü kuracağı üniversitede bir araya getirmek de istiyor olabilir. En azından sosyal medyada gelen en sık yorumlamalarda, Musk’ın Dogecoin sahibi öğrencilere indirim yapacağını söylemesinin buna işaret ettiği ifade ediliyor. Elon Musk, her ne kadar sosyal medyayı aktif kullansa da bazen üstü kapalı ve anlaşılması güç paylaşımlarda da bulunabiliyor.