• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk’a Göre Kripto Paralar Akıl Sağlığına Zarar Verebilir

bitcoin fiyatlari

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde ederek, tüm dünyada büyük bir popülarite artışı ile karşılaştı. Daha sonra gelen bu popülarite ile birlikte kripto para piyasalarında da etkin bir isim olduğunu gösteren Elon Musk, sosyal medyadan bu süreçte yaptığı paylaşımlarıyla, kripto para topluluklarının en çok takip ettiği isimlerden biri haline geldi. Kripto paralarla ilgili sık sık paylaşımlarda bulunarak piyasaların gidişatında yön belirleyen Elon Musk, Twitter’dan bir paylaşımda daha bulundu. Musk, bu kez paylaşımında kripto para fiyatlarının kontrol etmenin, mental sağlığa zarar verebileceğini düşündüğünü ifade etti.

Elon Musk ve Kripto Para Piyasaları

piyasadaki son durumlar

Elon Musk, özellikle Ocak sonu ve Şubat başlarında başladığı kripto para temalı sosyal medya paylaşımlarıyla piyasanın en yakından takip ettiği bir isim olmuştu. Özellikle Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) konusunda destekçi bir tavır ortaya koyan Musk, Mayıs ayında Bitcoin üretiminin çevre kirliliğine yol açtığı iddialarıyla daha çok Dogecoin’i gündemine almaya başladı. O dönemden sonra birçok kişi için kripto para piyasalarında “istenmeyen kişi” olarak görülen Musk, bir süredir ara verdiği kripto temalı paylaşımlarına, son dönemlerde yeniden döndü.

Elon Musk, Billy Markus’un Paylaşımına Katıldığını Gösterdi

Twitter’dan bir paylaşımda daha bulunan Elon Musk, kripto para fiyatlarını takip etmenin, mental sağlığa zarar verebileceğini düşündüğünü ifade etti. Geçtiğimiz gün Dogecoin’in kurucularından Billy Markus, “Kripto para fiyatlarını takip etmenin zihinsel sağlık sorunlarına yol aşabileceğine oldukça eminim” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. Elon Musk da Billy Markus’un bu görüşüne katıldığını göstererek paylaşımın altına, onaylayan emoji ile yorum yaptı.

Kripto Para Bağımlılığı Artıyor

altcoinler artiyor mu

Twitter’da görülen bu olay, geçtiğimiz gün Bitcoin’in dakikalar içinde %7’den fazla değer kaybı yaşamasından hemen sonra yaşandı. Ancak son dönemlerde kripto para bağımlılığı ile ilgili artan çalışmalar bulunuyor ve bu durum Musk’ın düşüncesinin yersiz olmadığını gözler önüne seriyor. Örneğin  İskoçya’da bulunan, Edinburgh merkezli Castle Craig rehabilitasyon kliniği, nişleri arasına kripto para bağımlılığını da ekledi. Ayrıca klinik, şimdiden 15 kripto para bağımlısı hastayı da tedavi etti. Birçok uzman bu bağımlılık türünü, kompulsif kumar bağımlığına benzetiyor.