• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk ve Binance Arasında İpler Gerildi

Elon Musk ve Binance Arasında İpler Gerildi

2021 yılının başlarında, Bitcoin (BTC) ve özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak piyasaların en popüler isimlerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, birçok kez kripto para destekçisi olduğunu göstermişti. Musk, Şubat ayında CEO’su olduğu Tesla’nın, BTC ödemelerini kabul edeceğini de açıklamış, desteklerini daha açık hale getirmişti. Ancak Musk, Mayıs ayında Bitcoin üretiminin çevre kirliliğine yol açtığı yönünde bir FUD oluşturmuş ve Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmuştu. Bu hamlesi ile büyük tepkiler çeken Musk, her ne kadar sosyal medya paylaşımlarını azaltmış olsa da Dogecoin’den desteğini hiçbir zaman çekmedi. Şimdi ise sosyal medyada Elon Musk ile Binance arasındaki atışma gündeme oturdu.

Binance, Tesla’nın Geri Çağırdığı 12 Bin Aracı Hatırlattı

btc rekor

Ünlü milyarder, 23 Kasım tarihinde işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’a Twitter üzerinden Dogecoin yatırımcılarının platformda sorunlar yaşadığını ve bunun nedenini sordu. Konuyu “Şüpheli görünüyor” diyerek yorumlayan Musk ile Binance arasında daha sonra bir atışma başladı. Atışma sırasında Elon Musk, Binance borsası ile ilgili yeni paylaşımlarda bulundu. Musk’ın, Dogecoin yatırımcılarının para çekme konusunda sorunlar yaşadığını söylemesi üzerine Binance borsası da Tesla’nın geri çağırdığı 12 bin araca dikkat çekti. Ardından Binance, her alanda benzer sorunların yaşanabileceğini söyledi.

Elon Musk: Binance Kullanmıyorum

Binance borsasının geri çağrılan 12 bin aracı hatırlatması üzerine Elon Musk ise “Binance kullanmıyorum, benim için kişisel bir rahatsızlık söz konusu değil. Bu konuyu Dogecoin yatırımcıları adına dile getiriyorum” sözlerini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere Elon Musk kendisini “Dogefather” ilan etmişti ve Elon Musk, Dogecoin topluluğunun fahri başkanı olarak görülüyor. Öte yandan Elon Musk’ın, internet topluluklarına değer verdiği de biliniyor.

Binance CEO’su, Dogecoin Altyapısından Kaynaklı Sorun Yaşadıklarını Söyledi

binance ceo

Elon Musk’ın, Binance borsasının Dogecoin yatırımcılarının sorunlarını çözmesini istemesi üzerine konuya dahil olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Dogecoin altyapısından kaynaklanan bir problem yaşadıklarını ve proje geliştirici ekibi ile iletişim halinde olduklarını dile getirdi. Elon Musk, çözüm sürecini yakından takip ettiğini ve Binance’taki bu sorunlardan dolayı insanların mağdur olduğunu dile getirdi.