• BITCOIN/TL
  2120032,668
  % 6,63
 • ETHEREUM/TL
  97180
  % 4,11
 • RIPPLE/TL
  16.69
  % 2,50
 • BITCOIN CASH/TL
  14957.68,598
  % 7,24
 • LITECOIN/TL
  2644.85
  % 3,36
 • COSMOS HUB/TL
  274.23
  % 3,64
 • CARDANO/TL
  14.61
  % 5,31
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,14

Elon Musk, Tesla Boykotunda Darbe Aldı! Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Değil!

Elon Musk, Tesla Boykotunda Darbe Aldı! Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Değil!

Geride bıraktığımız günlerde Elon Musk dünyanın en zengin insanlar listesinde birinci sıraya yerleşmişti. Şimdi ise BTC için gerçekleştirdiği eleştiriler ardından serveti hızla geriliyor. Bunun sebebi ise yatırımcıların tepkisini alması oldu. Elon Musk’ı manipülatif bulan yatırımcılar Tesla boykotunu başlattılar ve şirketi değer kaybına uğrattılar.

Jeff Bezos’u geride bırakarak kısa süre önce dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, bugün ise maddi açıdan kayıplar yaşıyor. Elon Musk, BTC’nin enerjiyi çok tüketen bir varlık olduğunu söyleyip, onu ödeme aracı konumundan çıkararak fiyat düşüşüne yol açtı. Diğer yandan DOGE ve diğer altcoinlerden sürekli söz ederek piyasada kısa süreli manüpülatif hareketleri yaratıyor. Bu durum ise artık yatırımcıların hoşuna gitmemeye başladı ve yatırımcılar sosyal ağda Tesla boykot çağrısı yaptılar.

Elon Musk 3. Sıraya Geriledi!

elon musk bitcoin iliskisi

Yatırımcıların Teslayı boykot etme çağrılarına daha da geniş bir kitle yanıt verdi ve sosyal medyada yankı büyüdü. Elon Musk ise hemen ardından dünyanın en zengin insanı olma ünvanını kaybetti. Ufak bir zaman dilimi içinde bunu yaşayabilen ünlü isim, hızla ikinci sıraya ardından 3.sıraya düştü.

Musk’ın Servetine Ait Son Veriler!

Bloomberg kanalınca yayımlanan verilere göre, Elon Musk ortalama 3,16 milyar dolarlık kaybı boykot ardından yaşadı. Manipülasyonları ardından sahneye gelen bu kayıplar ile dünyanın en zengin insanları listesindeki 72 yaşındaki ünlü CEO Bernard Arnault’un arkasında geriledi. Musk, CEO’su olduğu Tesla şirketinin ciddi anlamda boykot edilmesi ardından 3,16 milyar dolarlık maddi kayıp yaşadı. Servetinin güncel verilere göre 161 milyar dolara gerilediğini belirtildi.

Elon Musk’ın kişisel serveti 2021 senesinin Ocak ayında bir zirveye doğru ilerlemişti. Şuan ise o günlerdeki servetinden %24 oranında daha düşük bir servete sahip olduğu belirtiliyor. 200 milyar dolarlık servete geçmişte sahip olan Elon Musk, şimdilerde ise verdiği kararların etkilerini yaşıyor. BTC eleştirilerinin ve piyasada manipülatif hareketleri oluşturmanın karşılığında servet erimesiyle karşı karşıya kaldı.

Elon Serveti Erirken, BTC Atağa Geçiyor!

elon musk kimdir

Bitcoin fiyatına bakıldığında ise Elon Musk’ın açıklamalarının sıcaklığının geçmesi ardından değer kazanımının gündeme geldiği görülüyor. Analistler ise Elon Musk’ın kendini tam anlamı ile toparlayamadığını, ama Bitcoin’in yeni bir düzeltmeye gittiğini belirtiyorlar.

CoinMarket Cap verilerine göre BTC 18 Mayıs sabahında 45.232 dolar seviyesinde tutunarak, %1.06’lık değer kazanımını tabloya alıyor. Elon Musk’ın serveti ise boykota bağlı olarak değer kaybetmeye devam ediyor. Analistler Elon Musk’ın bir süre piyasa yön verici lakabı ile anıldığını, elinde büyük bir fırsatın olduğunu ancak bunu kaybettiğini açıkladılar.