• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk Sadece Soru Sordu, DOGE Yükseldi

Elon Musk Sadece Soru Sordu, DOGE Yükseldi

Kripto para piyasaları, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını yıkıp geçmesi ile birlikte şahlandı ve bu büyük ralli 2021 yılında da devam etti. Son günlerde sert düşüşler görünüyor olmasına rağmen birçok kişi bu rallinin süreceğine neredeyse emin. Aralık 2020 döneminde başlayan bu ralli, 2020 yılı boyunca birçok etken tarafından beslendi ve sonunda bu etkenler ile Bitcoin rekor kırarak, sonraki rekorların kapısını aralamış oldu. Bitcoin’in rekoru ile birlikte ayaklanan piyasalarda, 2021 yılında ise Dogecoin (DOGE) gündeme gelmeye başladı. Dogecoin’in gündeme gelmesinde ise WallStreetBets topluluğunun desteği ile Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın destekleri etkili oldu. Arkasına destek rüzgarlarını alan DOGE, 2021 yılında rekordan rekora koşmayı başardı.

Musk’ın Piyasaları Maniple Ettiği İddia Ediliyor

dogecoin

DOGE, Elon Musk’ın desteği ile defalarca değer artışı yaşadı ve bu sebeple Elon Musk’ın, piyasaları maniple ettiği suçlamaları gündeme gelmeye başladı. Ancak Elon Musk’ın sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğu ve favori kripto parasının da DOGE olduğu biliniyor. Bu durumu saklamayan Elon Musk, bir kez daha Twitter’dan paylaşımda bulundu. Ancak Elon Musk, bu kez paylaşımlarında DOGE ya da BTC diyerek doğrudan coin belirtmedi. Puslu paylaşımda bulunan Elon Musk’ın, takipçilerine soru sorması bile DOGE fiyatının tekrar yükselmesine yetti.

Elon Musk’ın Sorduğu Soru

Ocak ayı sonları ve Şubat ayı başlarında Twitter paylaşımları ile DOGE’un uçuşa geçmesini sağlayan Elon Musk, Twitter’dan bir kez daha kripto para içerikli paylaşımda bulundu. Elon Musk paylaşımında takipçilerine ilginç bir soru sordu. Elon Musk, gelecekte hangi kripto paranın HODL olacağı sorusunu takipçilerine yöneltti, sosyal medyada takipçiler DOGE ve BTC olarak ikiye bölündü. Elon Musk her ne kadar DOGE ya da BTC’nin adını vermemiş olsa da takipçilerin bu cevapları vermesi şaşırtmadı.

Musk’ın Paylaşımları DOGE Yüzde 20 Arttı

dogecoin nasil alinir

Elon Musk’ın Twitter üzerinden böyle bir paylaşımda bulunması, onun yeniden piyasaları maniple ettiği söylemlerinin gündeme gelmesine neden oldu. Zira bu söylemler yersiz de sayılmaz çünkü Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında DOGE %20’lik bir ralli gerçekleştirdi. Elon Musk daha önce de DOGE amblemi olan Shiba-Inu cinsi köpeğin fotoğraflarını kullanarak birçok paylaşımda bulunmuştu ve bu paylaşımlar DOGE fiyatında pump etkisi yaratmıştı. Hatta bu fiyat hareketliliklerinin sonunda DOGE, geçtiğimiz hafta Pazartesi günü 0,44 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı.

Janice McAfee: “Eşim DOGE Fiyatını Görünce Şok Oldu”

20 Nisan günü 0,44 dile tüm zamanların rekoruna ulaşan DOGE, ardından yaşadığı geri çekilmeler ile 0,26 dolar bandına kadar geriledi. Eski kripto manipülatörü John McAfee’nin eşi Janice McAfee, eşinin DOGE fiyatını görünce şoka uğradığını dile getirdi. Zira John McAfee, son 8 yıldır vergi kaçırdığı gerekçesi ile şu anda İspanya’da bir hapishanede tutuluyor. Ünlü isim, yargılanmak için ABD’ye sınır dışı edilmeyi bekliyor.