• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk Paylaştı, DOGE ve FLOKI Fırladı

Elon Musk Paylaştı, DOGE ve FLOKI Fırladı

2021 yılı, genel olarak kripto paralar için artışlarla dolu bir yıl olarak geride kalmaya hazırlanıyor. Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto para birimi 2021 yılında birçok kez yeni ATH belirledi. Bu süreçte piyasalarda en dikkat çeken kripto para sınıflarından biri de şaka coin’leri oldu. Özellikle de köpek temalı şaka coin’leri, 2021 yılında hem birçok yatırımcıya ciddi kazançlar sağladı hem de piyasanın en çok konuşulan varlıkları arasına girdi. Bu sınıfta ipi göğüsleyen, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın açık destekleri ile Dogecoin (DOGE) oldu. Elon Musk, bu kez de Shiba Inu cinsi köpeğine Noel Baba kıyafeti giydirerek “Floki Santa” sözleri ile paylaştı.

“Floki Santa, Mutlu Noeller”

shiba coin nedir

2021 yılı genelinde Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla Dogecoin’in ciddi ölçüde popülarite yakalamasını sağlayan Elon Musk, bu paylaşımları ile tepki çekmiş ve hatta “piyasaları manipüle etmek” ile suçlanmış olsa da benzer şekilde eğlenceli paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Ünlü CEO, bu kez de Shiba Inu cinsi olan köpeğine Noel Baba kıyafeti giydirip “Floki Santa” sözleri ile paylaşımda bulundu. Fotoğrafta ayrıca köpeğin kıyafetinde fiziki bir Dogecoin asılı olduğu da görünüyordu. Elon Musk’ın “Mutlu Noeller” notuyla paylaştığı bu fotoğraf sonrasında Dogecoin ve Floki Inu (FLOKI) fiyatlarında değer artışları yaşandı.

DOGE ve FLOKI Fiyatlarında Ani Artış

Elon Musk’ın Twitter paylaşımı ile birlikte hem Dogecoin fiyatında hem de Floki Inu fiyatında değer artışları yaşandı. Ancak Dogecoin’deki değer artışı yaklaşık %3 oranında, sınırlı bir seviyede kaldı. Öte yandan Floki Inu fiyatı ise düşüşe geçmeden önce, bu paylaşım sonrasında kısa bir süre içinde %33 oranında bir değer artışı ile karşılaştı. Elon Musk’ın paylaşımı ise sadece 10 dakika gibi bir sürede 3 bin 600’ten fazla retweet ve 30 binden fazla beğeni aldı.

Elon Musk ve Dogecoin

bitcoin fiyatlari

Elon Musk, özellikle de 2021 başlarından itibaren Dogecoin paylaşımları ile çok konuşulan bir isim haline geldi. Dogecoin’e açıkça destek veren ve kendisini “Dogefather” ilan eden Musk, Dogecoin topluluğu tarafından da lider bir isim olarak görülüyor. Ünlü CEO’nun da destekleri ile birlikte DOGE 2021 yılında %3.700 oranında değer artışı yaşadı.