• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk, Kripto Paralarla İlgili Uzun Uzun Konuştu

Elon Musk, Kripto Paralarla İlgili Uzun Uzun Konuştu

Kripto para piyasaları, hafta arasında hafif ama etkili fiyat düzeltmeleri ile karşılaştı. Bu süreçte başta Bitcoin’in (BTC), ardından Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimlerinin değer kayıpları yaşadıkları görüldü. Ancak bu kripto para birimleri, hafta arasında gelen geri çekilmeler sonrasında yeni haftaya da yükselişlerle başlayarak toparlanmaya başladıklarını gösterdi. Kripto paraların ve özellikle de şaka coin’lerin hafta sonunda değer kayıpları yaşamasında ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın paylaşımları etkili oldu. Musk, Twitter üzerinden hiç SHIB sahibi olmadığını söyledi ve öte yandan DOGE, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili paylaştı. Bu paylaşımlar, kripto para piyasalarındaki çift yönlü fiyat hareketliliklerini tetikledi.

Elon Musk, Hiç SHIB Coin’i Olmadığını Açıkladı

piyasadaki son durumlar

Twitter üzerinden kendisine yöneltilen, elinde hiç Shiba Inu olup olmadığı sorusuna yanıt veren Elon Musk “Hiç yok” yanıtını verdi. Ardından bir kullanıcı Elon Musk’a “Dogecoin’in ortaya koyduğu hedeflere ulaşması durumunda değişim aracı olarak Lightning Network’ten daha pratik ve verimli olabileceğini düşünüyor musun?” sorusunu sordu. Musk bu soruya da şöyle yanıt verdi:

“Muhtemelen. Bitcoin nispeten düşük bant genişliği ve yüksek gecikme süresiyle tasarlandı. Bunları her ikisi de önemli ölçülerde genişlemeye devam ederse ikinci katmana ihtiyaç duyulmayan bir noktaya ulaşacağız.”

“FLOKI Hakkında Ne Düşünüyorsun?”

Ardından Twitter’da bir başka kullanıcısının “FLOKI hakkında ne düşünüyorsun?” sorusuna karşılık olarak da Musk “Merak ettiğimden biraz Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin aldım, hepsi bu. Daha önce de dediğim gibi, varınızı yoğunuzu kriptolara yatırmayın! Gerçek değer, paranın hiçbir türlüsü değil, ürün oluşturmak ve diğer insanlara hizmet sunmaktır.” yanıtını verdi.

Musk: “Dogecoin ‘Halkın Kripto Parası’ Hissiyatı Veriyor”

elon musk dogecoin aciklamalari

Söz konusu yanıtları sonrasında Elon Musk, “Dogecoin milyoneri” olarak tanınan Glauber Contessoto’nun gerçek ilginin Dogecoin’de olduğunu ifade ettiği paylaşımına da bir yorumda bulundu. Musk, bu paylaşımında ise “SpaceX’in roket yapımı ya da Tesla’nın üretim merkezlerinde konuştuğum birçok kişinin Dogecoin’i var. Bu kişiler finansal konularda uzman olmadıkları gibi, Silikon Vadisi’nde teknoloji uzmanı da değiller. Bu yüzden Dogecoin’i destekleme kararı alan biriyim. Bana ‘halkın kripto parası’ hissiyatı veriyor.” sözlerine yer verdi.