• BITCOIN/TL
  2005985,184
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  93775
  % -0,20
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % -1,28
 • BITCOIN CASH/TL
  13876.16,520
  % -1,23
 • LITECOIN/TL
  2537.17
  % -2,96
 • COSMOS HUB/TL
  262.51
  % -2,58
 • CARDANO/TL
  13.97
  % -0,79
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,08

Elon Musk Geri Döndü Ama Dogecoin Tepkisiz Kaldı

Elon Musk Geri Döndü Ama Dogecoin Tepkisiz Kaldı

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yeniden kendisini göstermeye başladı. Bitcoin (BTC) 20 Ekim tarihinde ATH bölgesini yenileyerek 66 bin 900 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ardından geri çekilmeler yaşayarak 60 bin dolar bandına kadar düşen BTC, yine de 60 bin dolar üzerinde seyrederek pozitif sinyaller vermeye devam ediyor. Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte hareketlenen altcoinler piyasasında da yükseliş sinyalleri kendisini göstermeye devam ediyor. Piyasaların bir dönem en popüler kripto para birimi haline gelen köpek temalı şaka coin’lerinde ise durum artık daha stabil bir hal almaya başlamış gibi görünüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) ile ilgili Twitter paylaşımı bunu gözler önüne serdi.

Elon Musk, DOGE Paylaşımı ile Bekleneni Sağlayamadı

elon musk dogecoin aciklamalari

Piyasaların yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte uzun süredir kripto para paylaşımları konusunda sessiz olan Elon Musk da sahalara geri döndü. 2021 yılı başlarında yaptığı Bitcoin ve Dogecoin paylaşımlarıyla piyasadaki akışın seyrini değiştiren Elon Musk, bir kez daha Dogecoin ile ilgili paylaşımda bulundu. Birkaç ay öncesine kadar kripto para piyasalarında “istenmeyen kişi” ilan edilen Musk, artık yeni yükseliş döneminde benzer tepkilerle karşılaşmıyor. Zira Musk, geçmiş dönemlerde olduğu kadar kripto paraların fiyatına etki edemediğini gösterdi. Üstelik Elon Musk, bu kez paylaşımında Dogecoin ile ciddi kazançlar elde edebileceğini sinyalini vermesine rağmen DOGE fiyatında beklenen yükselişi tetikleyemedi.

Musk, Paylaşımı ile DOGE Fiyatında Yüzde 3’lük Bir Yükselişi Tetikledi

Twitter’da “UberFacts” hesabı, paylaşımında “Elon Musk’ın SpaceX sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olacağı tahmin ediliyor” paylaşımına Elon Musk’tan yanıt geldi. Musk bu paylaşıma “Dogecoin’de” şeklinde karşılık verdi. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Elon Musk’ın şu anki net serveti 249 milyar doların üzerinde. Tesla ve SpaceX CEO’sunun geliri, Yeni Zelanda’nın GSYH seviyesinden daha fazla ve Musk, Portekiz’i de bu alanda geçmek üzere. Temmuz ayında kişisel portföyünde Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Dogecoin’i olduğunu açıklayan Elon Musk’ın Twitter’dan yaptığı “Dogecoin” paylaşımı sonrası, DOGE fiyatında patlama görülmesi beklenebilirdi. Zira 2021 başlarında böyle bir paylaşım olsaydı muhtemelen DOGE fiyatı kısa sürede %20-30 seviyelerinde değer artışı yaşayacaktı. Ancak piyasalarda etkisi azalan Musk’ın paylaşımı sonrası DOGE fiyatı %3 civarında yükseldi.

Elon Musk “İstenmeyen Kişi” İlan Edilmişti

dogecoin piyasa hareketleri

elon musk dogecoin aciklamalari

Dogecoin kurucusunun, DOGE topluluğunu reddetmesi ile birlikte fahri başkan seçilen Elon Musk, Dogecoin topluluğunu yönlendirmeye devam ederken onları önemsediğini de gösteriyor. Ancak Mayıs ve Temmuz dönemleri arasında Elon Musk, özellikle Twitter’da kripto para piyasalarının en istenmeyen isimlerinden biri oldu. Dünyanın birçok noktasından insanlar, Musk’a Twitter üzerinden küfürler ve hakaretler yağdırdı. Mayıs ayında Elon Musk, Bitcoin madenciliği konusunda olumsuz paylaşımlar yaptıktan kısa bir süre sonra Çin’in yasaklamaları başlayınca, piyasa tepetaklak olmuştu. Bu büyük çöküşte Musk’ın payının büyük olduğunu düşünen insanlar, Musk’ın pabucunu dama atmıştı. Şimdilerde de Elon Musk’ın doğrudan DOGE paylaşımıyla bile DOGE fiyatına ciddi etkilerde bulunamadığı görülüyor.