• BITCOIN/TL
  2135370,137
  % 1,85
 • ETHEREUM/TL
  114274
  % 1,95
 • RIPPLE/TL
  19.18
  % 9,16
 • BITCOIN CASH/TL
  12937.33,743
  % 1,26
 • LITECOIN/TL
  2411.44
  % 2,97
 • COSMOS HUB/TL
  216.34
  % 3,71
 • CARDANO/TL
  14.6
  % 1,41
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,04

Elon Musk Bu Kez Açıklamasıyla DOGE Düşüşünü Durduramadı!

Elon Musk Bu Kez Açıklamasıyla DOGE Düşüşünü Durduramadı!

Adından en çok söz ettiren DOGE destekçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk, sonunda konuşmaya başladı. Elon Musk, Dogecoin işlem ücretlerini düşürme girişimleri hakkında konulara katkıda bulunmaya başladı.

Dogecoin topluluğundaki en etkili isimlerden bir olan Elon Musk, DOGE işlem ücretlerini düşürmeye yönelik yapılan bir tartışmaya katkı sağladı. Dogecoin geliştiricileri arasında yer alan Ross Nicoll, geliştiricilerin Dogecoin işlem ücretlerini azaltabileceğine karşı çıkan kişileri ikna etmek isteğini bir paylaşım ile belirtti. Elon Musk ise bu paylaşıma yorum yaparak, ücretlerin düşürülmesinin güzel ve önemli bir gelişme olacağını ifade etti.

Ross Niccoll ve Elon Musk Birliği

doge coin dusuyor mu

Tesla CEO’su Elon Musk daha önce işlem verimliliğini yükseltmek için DOGE geliştiricileri ile çalıştığını ifade etmişti. Ross Nicoll ise bu geliştiricilerden biri olarak biliniyor. Ross Nicoll’un İlkbahar’da başlattığı bu tartışma üzerinden tüm topluluk ve Dogecoin madencilerinin güçlü kalması için ücretleri düşürmenin en faydalı yollardan bir olacağı konuşulmuştu.

2021 yılı Mayıs ayının ortasında ise Elon Musk, Dogecoin paremetleri üzerinde çalışarak DOGE’yi Bitcoin’den daha verimli bir hale nasıl taşıyabilecekleri hakkında fikirler sunmuştu. Bunların arasında ise DOGE işlem ücretlerini %100 azaltmak yer alıyor. Elon Musk’tan gelen açıklamalara göre, Dogecoin ideal seviyede hızlı olmalı ve işlem ücretleri ise oldukça düşük olmalı. Çünkü ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir Dogecoin’in işleminin bir fincan kahve satın alma ücretinden daha fazla olamaması gerekiyor.

Michael Saylor’dan Musk’a Yanıt!

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise paylaşımlardaki açıklamalar ardından Elon Musk’a karşı çıkmıştı. Açıklamasında ise,“Dünyanın tanımladığınız daha merkezi, daha az güvenli, enflasyonist değişim aracına ihtiyaç duymasından çok daha fazla derece, Bitcoin gibi merkeziyetsiz, güvenli ve deflasyonist bir değer deposuna ihtiyacı var.“ ifadelerini kullandı.

DOGE İçin Kayıplar Büyük!

elon musk doge aciklamasi

Bu kez Elon Musk’tan gelen yorumlar ise Dogecoin fiyatları üzerinde herhangi bir hareketlenmeyi sağlamadı. Dogecoin ikinci en kötü gününü geçirirken, bazı Dogecoin takipçileri ise Elon Musk’ın çok üzün süredir DOGE’yi terk ettiğini ifade ederek, onu suçladılar.

Son 24 saatlik süre bazında 0.27 dolardan 0.16 dolara düşen DOGE %70’lik bir çöküş yaşadı. Bugün saatler 12:41’i gösterirken ise Dogecoin fiyatı 0.1878 dolar seviyesinde tabloya gelendi ve %26.38 oranında değer kaybında.

Dogecoin geride bıraktığımız son 7 günlük süre içinde en yüksek bölgede 0.3214 dolar seviyesinde yer alırken, en düşük 0.1665 dolar seviyesinden işlem gördü. Dogecoin geride kalan son 30 günlük süre bazında en yüksek 0.4446 dolar seviyesinden, en düşük ise 0.1665 dolar seviyesinden işlem gördü.